Екс-директора з Ковельського району три роки судять за службову недбалість з тяжкими наслідками

29.05.2024 о 12:25 · 3 хв читання

Виписував лісорубні квитки, чим завдав збитків державі. Прокуратура наполягає, що колишній директор Шацького національного природного парку Володимир Захарко допускав незаконні порубки. Терміни давнини в справі уже збігли – нині у Волинському апеляційному суді обидві сторони хочуть принципово відстояти свою правду.

Вини в службовій недбалості Володимир Захарко категорично не визнає. Суд першої інстанції чоловіка виправдав. Справа вже побувала в апеляційному та касаційному судах, і знову її розглядають в апеляції, – йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

Директором природного комплексу Володимира Захарка призначили у 2014 році, а взимку 2017-го, за даними слідства, чоловік сприяв незаконним порубкам у парку.

Встановлено, що посадовці нацпарку підписали лісорубні квитки без встановлених лімітів, не перевіривши наявність спецдозволів. Через це державі завдано збитків на загальну суму 16 мільйонів 51 тисячу гривень. Водночас у процесі розслідування збитки було відшкодовано.

Так, одному ексдиректору, який заподіяв збитків на понад 7 мільйонів 345 тисяч гривень, та іншому експосадовцю, який заподіяв збитків у 9 мільйонів 505 тисяч гривень, повідомлено про підозру за статтею службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки

– зазначили в Державному бюро розслідувань

У серпні два роки тому Суддя Шацького районного суду Наталія Жевнєрова обвинуваченого виправдала. Прокуратура подала апеляцію, втім судді лишили вирок першої інстанції без змін. Тож прокурори подали касаційну скаргу у Верховний Суд.

Справа знову у Волинському апеляційному суді. Прокурор наполягає: суд першої інстанції не взяв до уваги важливі покази свідків і експертизи, а службова недбалість з боку ексочільника природного парку та незаконні порубки все ж були.

Висновками судових інженерно-екологічних експертиз передбачено, що рубки у 2017-му році на території Шацького нацпарку були здійснені без встановлення відповідних щорічних лімітів. Наведене також підтверджується актом ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності природного парку від 28 грудня 2018 року. Проте суд не надав оцінки зазначеним обставинам, залишивши їх поза увагою

– зазначив прокурор Сергій Божко

Захисник Володимира Захарка наполягає: обов’язкові ліміти щодо порубки на законодавчому рівні було ухвалено у 2018 році, а діяльність, про яку йдеться у матеріалах слідства, провадили роком раніше.

Адвокат додав, що в національних парках дозволена порубка лиш сухих, уражених, пошкоджених дерев із санітарною метою – щоб захистити ліс. Сам Володимир Захарко запевняв суддів: протягом усіх років роботи лише дбав про природний парк.

У галузі я пропрацював понад 30 років – від майстра лісу до директора. Ми показували ведення рубок догляду на території Шацького нацпарку колегам-науковцям з інших регіонів. Вони майже одностайно підтримали думку, що рубки можна вважати еталонними в західному регіоні

– відзначив Володимир Захарко

Допитувати свідків по другому колу в апеляції відмовилися. Вислухавши обидві сторони, колегія суддів постановила: вирок Шацького районного суду стосовно Захарка від 4 серпня 2024 року скасувати та призначити новий розгляд у суді першої інстанції.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. Чому досі не арештована родина сепаратистів,що мешкають по незалежності? Де сбу та контррозвідка?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X