Екс-керівника Ковельського лісгоспу виправдали за розтрату грошей на навчання дітей

29.03.2023 о 11:14 · 2 хв читання
Володимир Данилюк / Фото: Район.in.ua

Колишнього директора державного підприємства «Ковельське лісове господарство» Володимира Данилюка суд виправдав у справі про розтрату грошей підприємства на навчання дітей.

Як йдеться у вироку Ковельського міськрайонного суду, у 2016 році Володимир Данилюк уклав з Львівською політехнікою договір щодо навчання його рідної доньки, за що заплатив з бюджету підприємства 29 тис. грн, – повідомляє ZAXID.NET.

Також в 2016 році він уклав договір з Луцькою політехнікою про навчання у закладі сина головного інженера з охорони праці. Протягом декількох років за навчання юнака підприємство заплатило 22 тис. грн.

Згодом щодо директора лісгоспу відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 191 КК України (розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем). Максимально санкція цієї статті передбачає п’ять років тюрми.

На судовому засіданні, що відбулось 24 березня, Володимир Данилюк свою провину заперечив. Пояснив, що практика укладення договорів про навчання існувала давно і ніколи з приводу цього не виникало питань. А випускники мають обов’язок перед підприємством і повинні відпрацювати певний час, тож витрати на їхнє навчання окупляться.

Батько студента також дав свідчення у суді. Пояснив, що його син закінчив коледж на автомеханіка, постало питання про продовження навчання. У нього в той час була фінансова скрута, оплатити навчання він не міг. Знаючи, як голова профкому, що на підприємстві вакантна посада механіка, він звернувся до директора з пропозицією оплатити навчання сина за рахунок підприємства, а син натомість зобов’язується відпрацювати на підприємстві певний час. Директор на цю пропозицію погодився.

Наразі юнак працює у лісгопі механіком. Що ж до доньки Володимира Данилюка, то бакалаврат вона відучилась за гроші підприємства, а наразі продовжує навчання на магістратурі за власні кошти.

Суд дійшов до висновку, що винуватість чоловіка не підтверджується.

Закон не забороняє підприємству навчати осіб, які не є його працівниками, з умовою, що ці особи візьмуть на себе зобов’язання працювати за потрібною підприємству кваліфікацією. Таке навчання є загальноприйнятою і загальновідомою практикою, яка приносить підприємству вигоду і належні гарантії добросовісності майбутнього працівника. До того ж, підприємство посилило ці гарантії, уклавши договори з дітьми своїх працівників, започаткувавши, по суті, трудові династії, які є вигідні для будь-якого підприємства

– йдеться у вироку

Відтак суддя Сергій Панасюк повністю виправдав Володимира Данилюка у справі про розтрату грошей, оскільки «не доведено, що в діянні, яке ставиться йому у вину, є склад цього кримінального правопорушення». Наразі вирок ще не набрав законної сили, його можна оскаржити в апеляційному суді.

Зазначимо, що з посади очільника Ковельського лісгоспу Володимир Данилюк звільнився в 2019 році.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (14)
    1. Так, якби ти з’їв картоплю до приходу поліції. Нєту тєла – нєту дєла.

  1. Волинські законники ,,в темі”,як все розрулити.Типу,сицилійської мафії.Тут все без порушень,мерс збив пішохода-пішохід винуватий.Бідаки правоохоронці мусять захищати донів Карлеоне місцевого розливу,які косяком пруть по головах простих роботяг

  2. Зараз ще поновитьсься на роботі і буде вимагати компенсації за вимушений прогул…. І Сєрьогу попросить з посади директора….. хоча зараз вже немає посади директора дп ковельський лісгост, тай самого лісгоспу теж немає, лише філія лишилась….

    1. Така судова прахтика. Хто при посаді та має гроші, той не повинен сидіти в тюрмі!

  3. Дітям яких батьки загинули на Донбасі в 14-15році непроплатив навчання їх в лісгосп незапрошували на роботу тільки свою бездар вучив за гроші держави

  4. Цей Панасюк всіх хапуг відстоює… Видно добре заплатили… Хай ще пвнасюку місце притримає…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X