Фейкове жеребкування та погрози: як у мешканки Ковельського району влада вкрала земельну спадщину
У Ковельському районі жителька Вишнівської громади Галина Лук’янчук внаслідок низки маніпуляцій сільської ради зіткнулася з неприємною ситуацією – у неї фактично вкрали частину землі, яку вона отримала в спадщину.
Як це сталося, жінка розповіла журналістам Район.in.ua.
Все почалося з того, що пані Галина у 2021 році отримала в спадщину землю (два паї по чотири ділянки), на що має відповідні сертифікати. Вона звернулася у сільську раду, де рішенням сесії їй надали дозвіл на розробку технічної документації. Опісля, другим рішенням сесії мало б бути виділення землі в натурі та власне видача її жительці громади.
Тож після отримання дозволу на розробку технічної документації Галина Лук’янчук почала її виготовляти, але не встигла – плани зруйнувало повномасштабне вторгнення росії. Тим часом дві з восьми земельних ділянок стали цікавими для третіх осіб. Потенційних інвесторів привабило вигідне місце розташування землі та можливість будівництва, а сільраду – бажання її перепродати.
За словами потерпілої мешканки громади, сільський голова Віктор Сущик із землевпорядником Анатолієм Дитиною видав на ці земельні ділянки розпорядження на протоколи жеребкування, якого не існує в жодній сільській раді.
Востаннє таке жеребкування проходило в 1997 році, коли ці земельні ділянки роздавали. А вони видумали ще одні протоколи. Наче в тої землі немає власника.
Тож у 2023 році в сільраді роблять жеребкування, на яке підставляють своїх людей. 28 червня видає розпорядження сільський голова, 3 липня відбувається «жеребкування», 5 липня – земельна комісія, 10 липня – позачергова сесія, і на ній вже виділяють земельні ділянки «своїм» людям.
19 липня земля була перепродана Бісюк і за кілька днів Чемерис – дружині депутата Вишнівської сільради Івана Трофимука. Так у мене вкрали одну з ділянок
– розповідає Галина Лук’янчук
Проте, за свідченнями очевидців, ніякого жеребкування по факту не було. Коли про ці свідчення дізналися сільський голова та землевпорядник, одразу «перевзулися» й почали стверджувати, що відбулося не жеребкування, а сільрада нібито діяла за протоколом розподілу.
Мовляв, ділянки, які не витребувані, видають громадянам по черзі. Виділили в натурі земельні ділянки Людмилі Бісюк та Михайлу Чемерису за рішенням першої сесії на розробку технічної документації. А за Лук’янчук і попереднє рішення сесії начебто не знали.
У пошуках справедливості Галина Лук’янчук ходила до сільського голови.
У нас технічна помилка, ми все виправимо
– сказав він
Жительку громади всіляко заспокоювали, але паралельно робили все, щоб вищезгадані претенденти на землю «проскочили» першими.
Так, у реєстратора пані Галині повідомили, що її ділянка вже зареєстрована на іншу особу – дружину депутата сільради Івана Трофимука.
Другу ділянку жінці на останній сесії, яка відбулася 30 серпня, не затвердили, а схиляють до того, аби вона підписала протокол «жеребкування». Однак це розпорядження сільського голови з юридичної точки зору є незаконним. Таким чином, у потерпілої намагаються вкрасти ще шматок землі. Тож жителька громади разом з юристами буде добиватися справедливості в суді. Відповідні документи вже готуються.
Голова Вишніковської громади не порядна людина це відомо давно
І не тільки Вишнівської громади…
Ось хто з,,,лодii..своi..A я подумала.що руcький мир забрав..вкрав..як i. Тi 600 машин з допомогою. у Львовi..,,Жах.
Головам ОТГ потрібно обмежити перебування на посаді до двох разів як у президента тоді вони не зажруться і не встигнуть обзавестись братом. Вносьте таку пропозицію у Верх. Раду.