Головні новини світу: 3–9 січня

09.01.2021 о 18:30 · 3 хв читання

Дайджест головних новин світу за останній тиждень підготовлено за матеріалами інтернет-видання «Українська правда».


Прихильники Трампа увірвалися в Капітолій та зірвали оголошення результатів виборів – 5 загиблих

Учасники мітингу на підтримку Дональда Трампа прорвали кордон поліції і увірвалися у будівлю Капітолію у Вашингтоні, де у середу, 6 січня, Конгрес мав оголосити результати виборів президента, перемогу на яких отримав Джо Байден.

Останній звернувся до Трампа із закликом виступити на телебаченні і закликати своїх прихильників припинити штурм Капітолія.

Війська Національної гвардії США разом з іншими федеральними службами охорони попрямували до Капітолію, щоб припинити заворушення.

7 січня Конгрес поновив роботу та затвердив перемогу Джо Байдена на президентських виборах у США.

Внаслідок цих подій Капітолій може оголосити Дональду Трампу другий за всю історію Сполучених Штатів імпічмент.

До речі, соцмережа Twitter назавжди заблокувала акаунт 45-го президента США Дональда Трампа «через ризик подальшого підбурювання до насильства».


Лікарка опинилася в реанімації після введення вакцини проти Covid

Мексиканська влада заявила, що вивчає справу 32-річної лікарки, яку госпіталізували з підозрою на енцефаломієліт після отримання нею вакцини «Pfizer-BioNTech» проти коронавірусу.

Медпрацівниця, ім’я якої не називають, потрапила до реанімаційного відділення державної лікарні після того, як у неї виникли судоми, ускладнення дихання та висипання.

Міністерство охорони здоров’я Мексики заявило, що попередній діагноз – енцефаломієліт (запалення головного та спинного мозку).

У відомстві додали, що у хвора виявилася схильною до алергічних реакцій, а під час клінічних випробувань не було жодних даних про те, що у когось з піддослідних розвивалося запалення мозку після застосування вакцини.


Спецслужби Білорусі готували вбивство Шеремета – аудіозапис із КДБ

Ще в 2012 році секретні служби Білорусі за наказом Олександра Лукашенка обговорювали можливість підірвати вибухівкою журналіста Павла Шеремета, що було здійснено 4 роки потому.

На записі звучать слова глави Комітету держбезпеки Білорусі у 2008-2012 роках Вадима Зайцева, записані прихованим пристроєм 11 квітня 2012 року під час інструктажу співробітників елітного контртерористичного підрозділу КДБ «Альфа» в офісі Зайцева в Мінську.

У тому числі на записі обговорюється спосіб вбивства Павла Шеремета, який у той час жив і працював у Росії. Ставиться завдання його підірвати. І зробити це так, щоб вбивство це стало публічним сигналом.

Колишній співробітник білоруського спецназу Ігор Макар, який розповсюдив аудіозапис готовий свідчити у справі Офісу генерального прокурора України.


У Європі склали рейтинг провалів російських пропагандистів

У цьому рейтингу першу позицію посідає ситуація з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального з подальшим викриттям ФСБ Росії у скоєнні цього злочину. Телефонне самовикриття одного з отруйників у розмові з Навальним стало важким ударом як по репутації ФСБ, так і по авторитету Кремля, вважає антифейковий проєкт.

На другому місці – інформаційна атака російських пропагандистів проти вакцин від COVID-19.

Третю позицію ганьби автори віддали російському режисеру Микиті Міхалкову, який у власній програмі намагався видати підроблені спецслужбами знімки білоруських протестів за доказ маніпуляцій з боку самих демонстрантів, і був схоплений за руку російськими ж журналістами.

Четверта сходинка незграбної брехні дісталася білоруському диктатору Олександру Лукашенку, який намагався переконати білорусів та міжнародну спільноту у змові Заходу та у зовнішньому управлінні масовими протестами в країні за допомогою сфабрикованих плівок бесіди між нібито представниками західних спецслужб, внаслідок чого був осміяний.

П’яте місце дісталося пропагандисту Володимиру Соловйову, який намагався представити аудиторії бої у Нагірному Карабасі за допомогою комп’ютерної гри із графікою невисокої якості.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X