Головні новини світу: 31 січня – 6 лютого

06.02.2021 о 18:30 · 3 хв читання
Фото: «Українська правда»

Дайджест головних новин світу за останній тиждень підготовлено за матеріалами інтернет-видання «Українська правда».


ВООЗ критикує розвинені країни через високий темп вакцинації

Всесвітня організація охорони здоров’я закликала розвинені країни сповільнити свої кампанії з вакцинації населення від COVID-19, щоби препарату вистачило менш заможним державам.

У Всесвітній організації охорони здоров’я вважають, що другий рік пандемії COVID-19 може бути більш жорстким, ніж перший.


Суд відправив Навального у в’язницю

Суд у Москві ухвалив рішення, що російський опозиціонер Олексій Навальний повинен сісти у в’язницю більш як на 2,5 роки через справу «Ів Роше».

По суті суд замінив Навальному умовний термін у 3,5 роки на такий же реальний по справі «Ів Роше».

При цьому від терміну відняли понад 10 місяців, які політик провів під домашнім арештом. Це означає, що Навальний повинен провести в колонії приблизно 2 роки й 8 місяців.

Справа «Ів Роше» – про «шахрайство» – була порушена проти Навального і його брата Олега ще в грудні 2012 року. Їх звинувачували в тому, що вони нібито обманом нав’язали косметичній компанії «Ів Роше» і «Многопрофильной процессинговой компании» свою фірму як посередника при наданні транспортно-логістичних послуг.

Однак пізніше представники позивача визнали, що договір з Навальним був повністю виконаний і ніякої шкоди компанія не зазнала. А сам позивач до суду так і не прийшов, а потім звільнився з «Ів Роше».


Прототип корабля для міжпланетних подорожей «SpaceX» розбився при посадці

Американська приватна космічна компанія «SpaceX», що належить винахіднику Ілону Маску, який, за даними «Bloomberg», 7 січня став найбагатшою людиною на планеті Земля, здійснила запуск 9-го прототипу міжпланетного багаторазового корабля «Starship», проте він розбився при посадці.

«Starship SN9» вдало стартував, піднявся на заплановану висоту в 10 кілометрів, після чого почав керовано знижуватися, проте перед приземленням кораблю не вдалося повністю знизити швидкість і він розбився в центрі посадкового майданчика. Причина невдалої посадки досі невідома.


Оточення Лукашенка захопило ринок сигарет і заробляє мільярди на росіянах – розслідування

У спільному розслідуванні російських і білоруських журналістів йдеться, що Росія щорічно втрачає мільярди рублів на контрабанді та реекспорті товарів з Білорусі, які покриває влада двох країн.

Розслідування провели видання «Проект», «Белсат» і «Naviny.by».

У 2020 році російська влада безпрецедентно підвищила акцизи на тютюнові продукти, підвищивши ціни на сигарети на 20%. Після цього частка нелегальних сигарет зросла на 7%, більш ніж половина з якої – вироблені в Білорусі.

Ціна на сигарети в Білорусі – найнижча в Митному союзі, близько 60 рублів за пачку проти 120 в Росії. Низьку ціну навмисне тримає держава, Олександр Лукашенко дав вказівку не допустити зростання цін на тютюн.

У дослідженні повідомляється, що в країні налагоджено величезне виробництво тютюну, яке перевищує внутрішнє споживання більше, ніж вдвічі-втричі – працюють три тютюнові фабрики: гродненська «Німан» і мінські «Тютюн-Інвест» і «Інтер Тобакко».


У Росії придумали, як у підлітків відбити бажання ходити на мітинги

У російських школах з’являться радники з виховання, які будуть говорити з дітьми про мітинги.

Цього року обирають радників у десяти пілотних регіонах. З 1 березня ставки радників-вихователів з’являться в Брянській, Вологодській, Калінінградській, Нижньогородській, Омській, Сахалінській, Тюменській і Челябінській областях, в Ставропольському краї і в окупованому Севастополі.

У 2022 році конкурс на посаду радників директорів шкіл з виховання пройде у всіх регіонах Росії.

За проект значною мірою відповідає створений у 2015 році Російський рух школярів, який курується адміністрацією президента Росії.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X