Головні новини світу: 7–13 лютого

13.02.2021 18:30
Фото: «Українська правда»

Дайджест головних новин світу за останній тиждень підготовлено за матеріалами інтернет-видання «Українська правда».


У М’янмі десятки тисяч людей протестують проти військового перевороту

У неділю, 7 лютого, десятки тисяч людей вийшли на акції протесту у містах М’янми. Вони виступають проти військового перевороту, що стався в країні 1 лютого.

У найбільшому місті країни Янгоні на вулиці другий день поспіль виходять десятки тисяч людей.

Протестувальники скандують гасла проти військової диктатури і вимагають демократизації країни.

Багато хто з учасників мітингів одягнуті у червоні сорочки, вони розмахують червоними прапорами політичної партії «Національна ліга за демократію» (NLD),  яку очолює лауреатка Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі, що до перевороту була фактичною очільницею уряду.


Кремль планує перед виборами роздати росіянам гроші – «Reuters»

Російська влада розглядає можливість нових соціальних виплат на суму більше 6 млрд доларів перед виборами до Держдуми у вересні 2021 року.

За інформацією двох урядових джерел таку виплату планують для подолання невдоволення падінням рівня життя.

Самі виплати повинен невдовзі анонсувати президент РФ Володимир Путін, вказавши, що останні масштабні «протестні акції вдарили по курсу рубля».

В Кремлі поки заперечують, що в такий спосіб влада намагається «гасити ефект від протестів».

Одне із джерел видання вказує, що йдеться про допомогу загальним розміром близько 500 млрд рублів. Інший співрозмовник сказав, що її обсяг складе 0,5% від прогнозованого ВВП Росії на 2021 рік (580 млрд рублів).


Лукашенко озвучив нову умову відходу від влади

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що першою і головною умовою його відходу від влади є мир у країні, а другою – гарантія безпеки його прихильникам.

Головна моє умова відходу від влади: в країні мир, порядок, ніяких протестних дій, не перевертати країну, висловлювати в рамках закону думку. Це головна умова.

Друга умова. Якщо складеться, що до влади прийдуть не ті, і у них будуть інші погляди, другим пунктом ми запишемо, що жодна волосина з прихильників нинішнього президента впасти не може

– заявив Лукашенко під час Всебілоруських народних зборів

Коломойський подає позов проти США на $23 млн – ЗМІ

Американська компанія «Optima Ventures», зареєстрована в штаті Делавер, і її дочірня компанія, що належать ексвласникам «Приватбанку» Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову, подають позов проти США з вимогою про відшкодування $23 млн у відповідь на позови від Мін’юсту США про конфіскацію нерухомості олігархів.

«Оптима» вважає, що для США нібито «нерозумно» заарештовувати і позбавляти українських інвесторів їх інвестицій на підставі «одностороннього і неправильного тлумачення» українського законодавства щодо поведінки, що має місце в Україні.


Латвія заборонила 16 російських телеканалів

Національна рада Латвії з електронних ЗМІ (NEPLP) вирішила виключити 16 телеканалів зі списку тих, що ретранслюються на території країни, оскільки їх представник у країні невідомий з 1 лютого.

NEPLP виключає зі списку телеканалів: «REN TV Baltic», «NTV Mir Baltic», «Karusel International», «NTV Serial» («НТВ Серіал»), «NTV Stilj» («НТВ Стиль»), «НТВ право», «Кіномікс», «Наше нове кіно», «Рідне кіно», «Індійське кіно», «Кінокомедія», «Кіносерія», «КВН ТВ», «Кухня ТВ», «BOX TV» і «HD Life».


Китай відмовився надавати ВООЗ дані про перші випадки COVID-19 в країні

Влада Китаю відмовилися надавати експертам Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), які працювали в Ухані, первинну інформацію про ранні випадки зараження коронавірусом SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19.

За словами членів команди ВООЗ, китайська влада і вчені надали власні дослідження, при цьому китайська сторона запевняла, що не зафіксувала випадків COVID-19 в місяці, які передували його спалаху в Ухані. Однак ВООЗ не дозволили ознайомитися з даними, які лежали в основі цих досліджень, і які дали б їм можливість проаналізувати, наскільки рано і наскільки інтенсивно вірус почав поширюватися в Китаї.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.