Головні новини України: 14–20 грудня

20.12.2020 о 18:30 · 2 хв читання

Дайджест головних новин України за останній тиждень підготовлено за матеріалами інтернет-видання «Українська правда».


На Шулявському мосту Києва впали опори

15 грудня на Шулявському шляхопроводі, який нещодавно відремонтували, впали одразу три стовпи освітлення.

Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що звернувся до правоохоронців через падіння опор освітлення на нещодавно відремонтованому Шулявському мосту.

За його словами, наразі експерти на місці події встановлюють причини падіння опор та обстежують інші опори на мосту.

Кличко додав, що головна відповідальність – на генеральному підряднику, який відповідає за якість робіт.


Помер міський голова Харкова Геннадій Кернес

Мер Харкова Геннадій Кернес, який лікувався від коронавірусу в Німеччині, помер 17 грудня.

Секретар Харківської міськради Ігор Терехов на своїй сторінці у Фейсбуці підтвердив інформацію про смерть Кернеса.

Голова правління «ОПОРИ» Ольга Айвазовська вказує, згідно із законом про місцеве самоврядування, у разі звільнення з посади міського голови у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень або його смерті, повноваження міського голови здійснює секретар відповідної міської ради.

За її словами, оголошення позачергових виборів – питання, яке лежить у площині відповідальності парламенту та може бути розтягнуте в часі на роки, що демонструвала неодноразова практика.


Рада продовжила особливий статус Донбасу ще на рік

Верховна Рада продовжила на рік дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт необхідно прийняти у зв’язку з тим, що 31 грудня 2020 року спливає термін запровадження особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Відзначається, що законопроєкт спрямований на «створення додаткових часових можливостей для реалізації відповідних законодавчих умов, спрямованих на мирне врегулювання ситуації» на Донбасі.


Епіфаній висловився про можливу легалізацію медичного канабісу

Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що легалізація канабісу в Україні можлива лише у випадку вживання його у медичних цілях, на користь здоров’ю людини.

За словами предстоятеля ПЦУ, він вже обговорював питання легалізації канабісу з президентом Володимиром Зеленським та прем’єром Денисем Шмигалем.


Президент пояснив, чому дороги будують в пандемію

Президент України Володимир Зеленський вважає, що інфраструктура дуже важлива у боротьбі із пандемією, бо «швидкі почали добиратись до хворих швидко».

Окрім того, дороги дозволили пожежним машинам оперативно добиратись до місць займання, зокрема під час лісових пожеж на Луганщині.

Багато звинувачень на мою адресу, мовляв, під час пандемії я приділяв багато часу інфраструктурі. Зараз люди побачили, що наші швидкі почали добиратися до хворих швидко

– сказав Глава держави
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X