Головні новини України: 25–31 січня

31.01.2021 о 18:30 · 3 хв читання
Фото: Офіс Генерального прокурора

Дайджест головних новин України за останній тиждень підготовлено за матеріалами інтернет-видання «Українська правда».


Українські хакери обікрали європейські банки на 2,5 мільярда доларів

Кіберполіція викрила транснаціональне угруповання хакерів у розповсюдженні найнебезпечнішого в світі комп’ютерного вірусу «EMOTET».

За даними слідства, група хакерів з України з 2014 року, використовуючи шкідливе програмне забезпечення – так званий вірус-шифрувальник («банківський троян»), призначений для викрадення персональних даних – паролів, логінів та платіжних даних, здійснювала масові втручання в роботу серверів приватних та державних банківських установ Великої Британії, Німеччини, Австрії, Швейцарії, Нідерландів, Литви та США.


«Youtube» видалив канал Дубінського через санкції США

Відомий відеосервіс «YouTube» видалив канал нардепа Олександра Дубінського, і зробив це через санкції, які проти нього нещодавно запровадили США.

При спробі передивитися якесь відео з його каналу на екрані з’являється напис: «Це відео більше недоступне, оскільки пов’язаний із ним обліковий запис YouTube видалено».


ОАСК скасував нову редакцію правопису – адвокат

Окружний адміністративний суд Києва скасував постанову Кабінету міністрів, якою було схвалено нову редакцію «Українського правопису».

За даними Prosud, позивачами виступили учениця 7 класу з Херсону, яку представляє адвокат Дмитро Ільченко, та ГО «Правова держава», яку очолює адвокат Ростислав Кравець. Кравець фігурує на плівках із кабінету голови ОАСК Павла Вовка, де його ГО використовують для подачі позовів та заяв, у яких зацікавлений сам Вовк.

Кабінет міністрів схвалив нову редакцію правопису 22 травня 2019 року. Вона набула чинності 3 червня того року.


Учні, які найкраще склали ЗНО, отримуватимуть по 100 тисяч премії

Верховна Рада підтримала проєкт постанови про премії для талановитої молоді, яка найкраще склала зовнішнє незалежне оцінювання.

Парламентарі підтримали проєкт постанови № 4559 про премії для учнів, які найкраще здали ЗНО, 312 голосами.

Ті, хто здасть ЗНО на максимальні бали, отримають 100 тисяч гривень.

Так, 30 найуспішніших випускників, які за сумою балів з чотирьох предметів набрали 790 балів і більше, в тому числі один предмет склали на 200 балів, зможуть отримати таку премію.

Також учні мають бути зараховані у поточному році до закладу вищої освіти в Україні та підписати договір про навчання із закладом вищої освіти України.


Уряд подумує відновити адаптивний карантин

Кабінет міністрів збирається вивчити ситуацію з коронавірусом в регіонах і у разі необхідності ввести там адаптивний карантин.

Найближчим часом МОЗ дослідить ситуацію в регіонах, і залежно від показників ми ухвалимо рішення про запровадження адаптивного карантину по окремих областях. Тобто повернемося до зелених, жовтих, помаранчевих і червоних зон

– заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль

За його словами, ці зміни у разі прийняття набудуть чинності через сім днів після ухвалення.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X