Керівники Ковельської районної ради їздили до Польщі

08.06.2022 18:03
В’ячеслав Шворак та Андрій Броїло

Голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак та його заступник Андрій Броїло взяли участь в Конгресі місцевого самоврядування та форумі регіонів Ініціативи трьох морівщо проходив 6-7 червня у польському місті Люблін.

Про це сьогодні повідомляє Ковельська районна рада.

Захід відбувся під почесним патронатом Президента Республіки Польща Анджея Дуди.

Ідейним засновником Мережі регіонів Ініціативи трьох морів є Люблінське воєводство. Інша назва цього проєкту також відома як Ініціатива Балтійського, Адріатичного, Чорного морів, або просто Тримор’я – міжнародна економічна та інфраструктурна ініціатива, що об’єднує 12 країн Європейського Союзу, розташованих поблизу Балтійського, Чорного й Адріатичного морів.

У Конгресі взяли участь представники органів державної влади та місцевого самоврядування, науки та бізнесу з Австрії, Болгарії, Хорватії, Чехії, Естонії, Литви, Латвії, Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії та Угорщини, стратегічних партнерів Ініціативи Трьох морів: Європейського Союзу, США та Німеччини, а також регіонів-партнерів із Центральної та Східної Європи.

Його головними темами були: енергетична безпека та ситуація на сільськогосподарських ринках у зв’язку з війною в Україні; також співпраця з українськими регіонами; інвестиційний клімат тощо. Звичайно, багато місця на зустрічі було присвячено таким питанням, як: гуманітарна криза, пов’язана з біженцями, економічна криза та питанню відбудови України після війни.

Представники делегації з України у своїх виступах передусім висловлювали вдячність країнам ЄС та, зокрема, Польщі за вагому підтримку у боротьбі за перемогу демократії. Адже з перших днів повномасштабної російсько-української війни Республіка Польща на міжурядовому та міжмуніципальних рівнях надає колосальну гуманітарну та інформаційну підтримку Україні, а також прийняла мільйони українських біженців.

Під час заходу з польськими колегами було обговорено нові можливості для зміцнення співпраці та перспективні проєкти.

Фото Ковельської районної ради

Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.