Ковель згадали на міжнародній конференції з питань місцевої влади та євроінтеграції

29.03.2024 о 10:50 · 3 хв читання

Про перспективи міжмуніципального співробітництва йшлося 28 березня під час засідання круглого столу «Участь органів місцевого самоврядування у міжнародному територіальному співробітництві в рамках процесу вступу до Європейського союзу».

Про це повідомила Волинська обласна рада, не вказуючи, де саме відбулася конференція.

Участь у дискусії взяли голова обласної ради Григорій Недопад, народні депутати України, лідери територіальних громад, а також партнери з Литовської Республіки. Замість Ковельського міського голови Ігоря Чайки наше місто представляв його перший заступник Тарас Яковлев з Луцька. Як інформувала Колодяжненська сільська рада, взяв участь у засіданні її голова Віталій Кашик, якого нещодавно судили за п’яне водіння.

Ініціатива проведення круглого столу належить Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та за сприяння і підтримки проєкту Агенції США з міжнародного розвитку (USAID) у співробітництві з Офісом Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Експерт з територіального розвитку та місцевого самоврядування Павло Остапенко зазначає: на Волині укладено удвічі більше партнерств, аніж, до прикладу, в Рівненській області – 37 територіальних громад мають 123 угоди про співпрацю у 15 країнах світу. Загалом серед 400 українських тергромад за кількістю чинних міжмуніципальних партнерств Луцька – на шостому місці. Найбільше транскордонних угод підписано із громадами Польщі та Німеччини, є співпраця також з муніципалітетами Китаю, США і Франції.

Я закликаю волинські громади й надалі налагоджувати співпрацю із закордонними партнерами та підписувати угоди про співробітництво, адже це дає чудову можливість для втілення спільних проєктів

– звернувся до лідерів громад Григорій Недопад

Він додав, що волинські територіальні громади допомагають одна одній знайти партнерів за кордоном та активно підтримують взаємодію у питаннях налагодження міжнародних зв’язків.

Як зазначив голова парламентського підкомітету В’ячеслав Рубльов, між муніципалітетами Литви та Волині укладено 9 угод про партнерство, перша – ще у 1998 році з Вільнюським повітом.

Існують договори про партнерство Ковельської міської ради з містом Утена, меморандум про взаємовідносини м. Луцьк з муніципалітетом Каунаса та адміністрацією Тауразького району, угода про партнерську співпрацю між м. Нововолинськ та муніципалітетом Кельме. Таке співробітництво дає громадам можливість обмінюватися досвідом, навчати спеціалістів та брати участь у спільних проєктах. Важливо, аби українські громади активніше працювали у сфері міжмуніципального співробітництва, адже це хороша практика для ЄС

– зазначив народний депутат

Під час засідання круглого столу народні депутати також анонсували поглиблення співпраці між громадами України, Польщі та Литви.

Фото Волинської обласної ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. А чого ще про алкаша бойка забули. Он почесний громадянин докрався й допився що опалення в місті відключив. Я б йому героя України присвоїв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X