Головний «афганець» Ковеля носить стрічку бойового ордена, якого йому не вручали

19.02.2022 о 16:50 · 2 хв читання
Микола Савосюк / Фото: «ВолиньPost»

На орденській планці голови Ковельської міськрайонної організації Української спілки ветеранів Афганістану Миколи Савосюка можна побачити стрічку ордена Червоної Зірки.

І це при тому, що його вже судили за незаконне привласнення радянської бойової нагороди.

Правоохоронними органами проти Миколи Савосюка було порушено кримінальне провадженне № 12013020110001195 від 7 серпня 2013 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України (Підроблення документів). Це карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

За даними слідства, діючи умисно з метою отримання доплати до пенсії, головний «афганець» міста та району (більше 20 років очолює дану організацію), використав підроблену орденську книжку, яка містить завідомо неправдиві відомості про нагородження його орденом Червоної Зірки, внаслідок чого за період часу з 18 грудня 2003 р. по 31 грудня 2015 р. незаконно отримав 2 348,64 гривень, чим завдав майнової шкоди державним інтересам.

Микола Савосюк

15 лютого 2016 року до Ковельського міськрайонного суду надійшло клопотання прокурора про звільнення Миколи Савосюка від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності, на підставі ст. 49 КК України. А вже 23 лютого у підготовчому судовому засіданні процесуальний прокурор Олександр Омельчук та обвинувачений Савосюк не заперечили проти призначення до судового розгляду вищеназваного кримінального провадження, клопотань не заявили.

За словами Омельчука, оскільки Савосюк вчинив злочин невеликої тяжкості, за який передбачено максимальне покарання у виді обмеження волі на строк до трьох років і з дня вчинення минуло 12 років. Савосюк надав свою згоду щодо закриття провадження у справі та звільнення себе від відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності.

Микола Савосюк

24 березня 2016 року суддя Єлизавета Агеєва клопотання задовольнила, а фальшиву орденську книжку, «видану» на орден Червоної Зірки і визнану слідством речовим доказом в кримінальному провадженні, залишила при матеріалах справи.

Тут немає нічого дивного, хоча би через те, що інший процесуальний прокурор, колишній заступник Ковельського міжрайонного прокурора Микола Дарчик, який відповідав саме за кримінальний напрямок роботи, проживав біля Миколи Савосюка в сусідній квартирі.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (3)
  1. В “колишнього” керівника молодих регіонів юри кондратовича орден теж є

  2. Реально в Україні тьма-тьмуща “ряжених”, “орденоносців”, “заслужених”, “проффесорів”, “активістів”, “патріотів” і тому подібних істот. На жаль…

  3. Дуже жаль, що ті хто дійсно воював імає важкі поранення про них забувають,а такому бидлові все сходить з рук,де ж справедливість?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X