Гроші беруть, а звіту не показують: у Голобах і далі не хочуть пояснювати, куди йдуть кошти

08.03.2024 о 13:31 · 4 хв читання
Фото: 12 канал

Скандал із грошима на армію, які збирали у будинку мистецтв селища Голоби, має продовження.

Про це повідомляє у сюжеті 12 канал.

Нагадаємо, працівниця будинку мистецтв Леся Дерев’янчук заявила тележурналістам, що здає внески на ЗСУ, а куди вони йдуть далі, та чи йдуть взагалі, їй не кажуть.

Гроші вона здавала директору будинку мистецтв Григорію Тарасовському. Жодних підписів, жодної звітності. Далі, каже жінка, той заносив зібрані кошти в селищну раду.

Публікація за темою: Поліція перевіряє, чи розкрадалися у Голобській громаді благодійні внески на ЗСУ

Наталія Іванівна встає і каже: «Дуже мало здають. Деякі місяці – взагалі нуль». На мене ніби відро води вилили. Як нуль? Якщо навіть я по сто гривень здавала вісім місяців, то як може бути нуль?

– наголошує Леся Дерев’янчук
Григорій Тарасовський / Фото: 12 канал

Селищний голова Сергій Гарбарук, якому, якщо вірити Тарасовському, він заносив зібрані в людей гроші, взагалі щось пояснювати відмовляється. Каже, що претензій до Тарасовського не має.

Після виходу сюжету про зниклі гроші на адресу ЗМІ з офіційної пошти Голобського будинку мистецтв надійшов лист. Його автори назвали це колективним зверненням. Під листом – десять прізвищ.

Хто дав моральне право техпрацівниці висловлювати особисту неприязнь, прикриваючись без дозволу колегами? Ми, працівники, обурені висвітленням на вашому каналі недостовірної інформації, яка паплюжить нашого керівника, порушуючи його права як людини на честь та гідність

– вказують у листі

З тексту листа неможливо зрозуміти, яку саме інформацію називають «недостовірною». Тож журналісти поспілкувалися з однією з підписантів колективного звернення, підлеглою Григорія Тарасовського. Вона запевняє: в тому, як збирали внески, жодних порушень не бачить.

Так само сто гривень давала, як інші. Відбувалося так, що ми отримували зарплату, навіть нагадував деколи Григорій Васильович Тарасовський, що на ЗСУ кошти потрібно здавати. Але він цього не вимагав. Це добровільно

– запевняє підписантка колективного звернення Людмила Клинова

Причина цього інциденту, вважає жінка, – особистий конфлікт Лесі Дерев’янчук із теперішнім директором. Між ними не було довіри. Хоч водночас підтверджує: гроші здавали просто так і жодної звітності не вимагали.

Леся Дерев’янчук / Фото: 12 канал

Здавали й директор заносив. Ми, крім Лесі, мали довіру

– каже Людмила Клинова

Донати і довіра – це позитивно, зазначає юрист Олег Огородник, коментуючи цю ситуацію. Але якщо йдеться про внески із зарплат працівників органів місцевого самоврядування, держслужбовців, то потрібна заява про добровільну згоду на ці відрахування.

Якщо ж люди там усно між собою домовилися, то це, звичайно, вітається в позаробочий час. Як друзі домовилися, скинулися, задонатили разом – проблем немає жодних. Якщо ж ситуація така, що керівник підприємства усно, тобто добровільно-примусово, зобов’язав своїх працівників донатити наче йому, а він потім буде передавати готівкові кошти, то тут може вбачатися кримінал як вимагання і шахрайство

– пояснює Олег Огородник
Олег Огородник / Фото: 12 канал

За словами Людмили Клинової, готівкою і без документації збирав гроші не лише їхній колектив, а й чимало інших комунальних закладів громади.

Я знаю, що зі школи, соцслужби ніхто цих списків, підписів не робив. Це добровільно. Для чого мені ті підписи, ті списки, якщо я віддаю і довіряю? Звітності в організації не вели. Тепер уже вели б після цього інциденту, хоч за сто гривень заїкатись – це ганьба

– вважає Людмила Клинова

Юрист Олег Огородник каже, що в таких випадках збирати гроші готівкою ненадійно.

Жодним чином я не радив би збирати готівкою ці кошти, тому що потім буде важко довести та прослідкувати, куди вони насправді пішли. Це органи місцевого самоврядування, це юридичні особи, це люди, яких обирали, це люди, які мають певні повноваження, не лише якісь зобов’язання за законом, а й морально-етичні засади держслужбовця

– пояснює він

Голобський селищний голова Сергій Гарбарук підтверджує, що у громаді збирають гроші для війська. Навіть запевняє, що на всі кошти є звітність. Але коментувати ситуацію в будинку мистецтв відмовляється. Ба більше, не хоче показувати документи, які свідчили б, скільки селищна рада збирає з людей добровільних внесків і куди їх витрачає.

А для чого це вам? Це гроші наших мешканців. Це їхні власні кошти. Ніяких нарікань, скарг, крім того випадку, про який ви згадали. Ми донатимо хлопцям, як тільки можемо

– наголошує Сергій Гарбарук

Журналісти надіслали запит у Голобську селищну раду, щоб там усе-таки показали громадськості документи, які підтверджують надходження добровільних внесків, їх кількість і використання.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (12)
 1. Що Сірожа, яйця вспотіли. Якщо не винен, покажи документи. Стидно вчителю красти людські гроші. Що зарплати тобі с преміями мало. Напевне 100 тисяч гривень в місяць маєш.

 2. Я начальник- ти дурак. По такому принципу роблять дурною техпрацівницю. Сраколизи активізувалися по чийомусь приказу, прикриваючи дупи сільському голові і завклубу. Можливо навіть ці сраколизи теж знають куди ділись ці гроші , получається видурені.

 3. Вся вертикаль влади скрізь побудована на випускниках дурфаків. В ковельському районі точно

 4. Чайка з Яшою крадуть, Мигуля он за 18 справ грамоту отримав за “високі здобутки” а мені що не можна, я типу теж влада.

 5. Нє щоб визнати,
  що затупили,
  що виправимо
  і все.
  Натомість стали
  в позу, колектив
  підключи і тим
  самим спровокували
  більший конфлікт.

 6. Скрізь пишуть, що лист підписали 8 чоловік, а з фото видно, що 10 чоловік. Журналісти не вміють рахувати? Чи їм писати про гроші?

 7. Скрізь пишуть, що лист підписало 8 чоловік, а з фото видно, що 10. Журналісти не вміють рахувати? Чи їм писати про гроші?

 8. Скрізь пишуть неправду, що лист підписали 8 чоловік, а з фото видно, що 10. Журналісти не вміють рахувати?

 9. Чому все написане однією рукою, тільки підписи різні. Коли ви відкриваєте в банку рахунок, то ви повинні прописом написати свою фамілію власноруч. Так ви забули мою фамілію написати….. Стид коли якась сволота заставляє підписувати цей туалетний папір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X