Лобанов Єгор Юрійович

Народився 9 липня 1997 року у м. Ковелі. У 2012 році з відзнакою закінчив школу №8.

Професію військового здобував у Волинському обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Небесної Сотні, потім — в Одеській військовій академії, які закінчив з відзнакою.

З серпня 2018 року брав участь в бойових діях в зоні проведення АТО.
Служив командиром десантно-штурмового взводу, командиром розвідувального взводу десантно-штурмового батальйону. З вересня 2019 по лютий 2022 року – командир групи спеціального призначення.

У 2019 році проходив стажування у збройних силах Естонії, у 2021 — у збройних силах США.

У червні 2020 року Єгору Лобанову присвоєно звання старшого лейтенанта.

Його молоде життя обірвалось 28 лютого 2022 року під час спецоперації біля міста Токмак Запорізької області. Своїм героїчним вчинком він врятував вісім життів.

Клята війна перекреслила всі життєві плани мужнього 24-річного захисника України.

Єгор був ерудованою, світлою та позитивною людиною, талановитим військовим, вільно володів англійською мовою.

Єдиний син у батьків. Неодружений.

Указом Президента України від 12 березня 2022 року №128/2022 за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі старшого лейтенанта Лобанова Єгора Юрійовича нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Похований на Алеї Героїв Ковельського міського кладовища.

За мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові Лобанову Єгору Юрійовичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Ковеля» (посмертно) рішенням Ковельської міської ради від 28 липня 2022 року №24/38.

Поділитися:
Ковель Меморіал Слави
X
X