Хто, де і коли у Ковелі вперше підняв синьо-жовтий прапор

30.04.2022 о 13:19 · 2 хв читання

Коли та де над Ковелем вперше замайорів синьо-жовтий прапор?

Коли була створена перша «Територіальна оборона Ковеля» і хто увійшов до її складу?

Чи є серед нас герої-Ковельчани, які першими ризикнули всім за національний стяг, першими викликались за Україну?

Уперше над Ковелем замайорів синьо-жовтий прапор наприкінці весни 1990 року. Нагадаю, це ще були небезпечні часи СРСР та УРСР.

У суботу, коли місто ще спало, три ковельчанина Леонід Приходько, Олександр Мєзєнцев і Анатолій Матвійчук вирішили вперше підняти український прапор над містом.

День і місце підняття прапору були вибрані не випадково. За щоглу для прапора стала труба котельні, що знаходиться біля тепершінього ліцею №7.

З її висоти прапор гарно проглядався би на велику територію. Щоб його побачили якомога більше людей, вирішили підняти прапор у суботу, в так званий «базарний день» (поруч – «Брестський ринок»).

Мєзєнцев стояв на охороні. Прапор піднімали двоє: Матвійчук та Приходько. Наймолодший Леонід міцно-міцно закріпив його на вершині.

Під ранок біля котельні вже стояли відомчі машини. КДБ-істи вираховували націоналістів! Проте зняти прапор було не так просто.

Лише в другій половині дня подертий й пошматований гаком стяг було скинуто совєтським режимом. Кілька місяців шукали хлопців, щоб притягнути до кримінальної відповідальності.

У червні 1990 року на засіданні Ковельської міськрайонної організації Народного Руху України за перебудову було прийнято рішення про створення її дружини.

Приходько, Матвійчук і Мєзєнцев увійшли до її складу. 21 липня 1991 року на базі дружини було створено Ковельську Варту Руху, як добровільну громадсько-політичну організацію при Львівській крайовій організації Руху, Головою було обрано Анатолія Матвійчука.

Наприкінці року організація вже налічувала до сотні членів. Це була молодь від 18 до 30 років.

Ковельчани, знайте наших перших героїв незалежної України.

Моє звернення до міської влади:

  1. Чи визнані вказані особи почесними мешканцями міста Ковель?
  2. Чи відзначені будь-якими іншими державними нагородами, відзнаками органів місцевого самоврядування?
  3. Прошу обов’язково відзначити ковельчан Леоніда Приходька, Олександра Мєзєнцева (нині покійного) і Анатолія Матвійчука на місцевому та національному рівнях!

Україна понад усе! Герої серед нас!

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. Ну звичайно, влада таких «відзначить» де ж там… вона може тільки регіоналу Кондратовичу ініціювати вручення нагороди чергової, невідомо за що, так просто, щоб була… і ніхто ж не нагонить тих, тварин від владного корита, говорять, говорять, а толку нуль…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X