У Ковелі зникла меморіальна дошка з колишньої катівні НКВС

31.01.2022 о 18:21 · 2 хв читання

У Ковелі встановили меморіальну дошку на колишній катівні НКВС на початку лютого 2015 року в пам’ять жертв комуністичного терору.

У двоповерховій будівлі на вулиці Драгоманова, 17 (за радянських часів – Тельмана) розташовувалось відділення «совєтської» спецслужби – НКВС-МДБ-КДБ.

Як сповіщала меморіальна дошка на фасаді, у цьому будинку в 1939-1941 роках знаходився відділ НКВС на Ковельській залізниці, де утримувались політичні в’язні, десятки з яких були замордовані та розстріляні в червні 1941 року і таємно закопані неподалік подвір’я.

Дошка була встановлена завдяки Українській народній партії і Товариству «Меморіал». Як розповідав на відкритті краєзнавець та активний учасник національно-демократичного руху Ковельщини Петро Вільчинський, на той час ще живі були кілька свідків тих жахливих подій.

Освятив меморіальну дошку в лютому 2015 року ігумен Української греко-католицької церкви блаженного Миколая Чарнецького отець Петро.

Об’єкт тривалий час належав Волинському лінійному відділу на Львівській залізниці управління МВС України на транспорті, а потім знаходився в оренді громадського формування «Буг», яким керує ковельчанин Олександр Калюжний (він же – Саша Харьковський). Строк дії договору оренди закінчився 16 липня 2021 року.

Влітку минулого року приміщення двох гаражів та топкової цієї будівлі міська влада продала з аукціону. Їх придбав Павло Степаненко – переселенець з Луганської області.

Наразі частина двоповерхової адміністративної будівлі та будівля учбово-побутового корпусу передана в оренду Волинській окремій бригаді територіальної оборони.

На місці події побував керівник експертної групи з проведення антикорупційних експертиз проєктів рішень місцевих органів влади Громадської ради при Ковельському міському голові Володимир Косцьов’ят.

На запитання, куди могла подітися меморіальна дошка, військовики відповіли, що не знають, але коли вони «оселилися» тут 14 січня цього року, то її на фасаді вже не було.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (7)
  1. !…придбав Павло Степаненко – переселенець з Луганської області”

  2. Шото за блядство робиться в Ковелі? Харковські , луганські а де ковельські?

  3. Рулить 95 квартал. Якби не америкоси, то давно б подарували путіну Україну, як йулька подарувала Крим.

  4. Нагадайте ковельчанам хто розкрадав це приміщення.Хто розбивав і вивозив кафельні печі,знищував електропроводку,сантехніку,вікна ? Навіть вхідні ворота вкрали,але мусили повернути ( бо свідків крадіжки багато було,от халепа).Громада міста повинна знати “героїв”.Хто відповідає в міській раді за комунальну власність,приміщення та майно ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X