Міська влада обіцяє зробити квартири у будівлі колишнього КДБ

29.07.2022 о 10:52 · 2 хв читання

Учора, 28 липня, на сесії Ковельської міської ради, яка пройшла у закритому режимі, депутати дали дозвіл на залучення гранту від Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) для фінансування інвестиційного проєкту «Реконструкція двоповерхової адміністративної будівлі та учбово-побутового корпусу під багатоквартирні житлові будинки на вулиці Драгоманова, 17 в місті Ковелі».

Цьому передували підготовка та подання управлінням економічного розвитку і торгівлі проєктної пропозиції у рамках програми НЕФКО «Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення внутрішньо переміщених осіб в Україні», що фінансується Інвестиційною платформою сусідства Європейського Союзу (NIP), – повідомляє Ковельська міська рада.

21 липня 2022 року інвестиційний комітет НЕФКО схвалив фінансування проєкту у сумі 1 860 000 євро. Грант надається в євро та буде сплачуватися грантодавцем безпосередньо підряднику.

Реконструкція будівель на вулиці Драгоманова дасть можливість забезпечити житлом орієнтовно 60 внутрішньо переміщених осіб.

У двоповерховій будівлі на вулиці Драгоманова, 17 за радянських часів розташовувалось відділення спецслужби – НКВС-МДБ-КДБ. У червні 1941 року після початку німецько-радянської війни тут катували та розстрілювали людей – українців, поляків, євреїв, росіян. На початку лютого 2015 року в пам’ять жертв комуністичного терору на будівлі колишній катівні НКВС встановили меморіальну дошку.

Об’єкт тривалий час належав Волинському лінійному відділу на Львівській залізниці управління МВС України на транспорті, а потім знаходився в оренді громадського формування «Буг», яким керує ковельчанин Олександр Калюжний (він же – Саша Харьковський). Строк дії договору оренди закінчився 16 липня 2021 року.

Влітку минулого року приміщення двох гаражів та топкової цієї будівлі міська влада продала з аукціону. Їх придбав Павло Степаненко – переселенець з Луганської області. Однак пан Степаненко, як не дивно, відмовився від цієї купівлі, а тому гаражі перейшли іншому учаснику аукціону, який запропонував значно менше суму – Сергію Степанюку з Луцька, з яким міський голова Ігор Чайка й уклав договір купівлі-продажу.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. 1860 тис. Євро / 60 чол. = 31 тис.Є./чол. Та за такі гроші можна побудувати і 60 приватних будинків. Щось забагато на таке приміщення. ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X