У Ковелі депутати затвердили Договір про грант від НЕФКО на житло для переселенців

08.02.2023 о 17:27 · 2 хв читання

Сьогодні, 8 лютого, на позачерговій сесії міської ради депутати затвердили договір між Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) та Ковельською міською радою.

Про це повідомляє міськрада.

Йдеться про залучення гранту від Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) для фінансування інвестиційного проєкту «Реконструкція двоповерхової адміністративної будівлі та учбово-побутового корпусу під багатоквартирні житлові будинки на вулиці Драгоманова, 17 в місті Ковелі Волинської області».

Проєкт реалізується у рамках програми НЕФКО «Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення внутрішньо переміщених осіб в Україні», що фінансується Інвестиційною платформою сусідства Європейського Союзу (NIP).

Інвестиційний комітет НЕФКО схвалив фінансування проєкту у сумі 1 860 000 євро. Грант надається в євро та буде сплачуватися грантодавцем безпосередньо підряднику.

Депутати затвердили договір одноголосно.

Реконструкція будівель на вулиці Драгоманова дасть можливість забезпечити житлом орієнтовно 60 внутрішньо переміщених осіб.

Фото Ковельської міської ради

Як відомо, у двоповерховій будівлі на вулиці Драгоманова, 17 за радянських часів розташовувалось відділення спецслужби – НКВС, МДБ та КДБ. У червні 1941 року після початку німецько-радянської війни тут катували та розстрілювали людей – українців, поляків, євреїв, росіян. На початку лютого 2015 року в пам’ять жертв комуністичного терору на будівлі колишній катівні НКВС встановили меморіальну дошку.

Об’єкт тривалий час належав Волинському лінійному відділу на Львівській залізниці управління МВС України на транспорті, а потім знаходився в оренді громадського формування «Буг», яким керує ковельчанин Олександр Калюжний (він же – Саша Харьковський). Строк дії договору оренди закінчився 16 липня 2021 року.

Влітку 2021 року приміщення двох гаражів та топкової цієї будівлі міська влада продала з аукціону. Їх придбав Павло Степаненко – переселенець з Луганської області. Однак пан Степаненко, як не дивно, відмовився від цієї купівлі, а тому гаражі перейшли іншому учаснику аукціону, який запропонував значно менше суму – Сергію Степанюку з Луцька, з яким міський голова Ігор Чайка й уклав договір купівлі-продажу.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (4)
  1. Розпил бабла. За ці гроші можна купити 100 однокімнатних квартир в новобудові, а тут на 60 чоловік

  2. Чудовий план нічого не скажеш.люди давайте вже щось змінювати бо це буде жопа

  3. Ну який нахуй харківський ковельчанин як він лапінчанин,це те падло присудило його сюди,гнати обох станом віником

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X