У Ковелі на засіданні Ради з питань переселенців говорили про розподіл збудованого для них житла

28.02.2024 о 11:00 · 2 хв читання

Учора, 27 лютого, відбулось засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб Ковельської територіальної громади, яке провів міський голова Ігор Чайка.

Про це сьогодні повідомляє Ковельська міська рада.

На початку зустрічі мер повідомив, що уже практично готові до заселення помешкання для ВПО на вулиці Драгоманова, 17. Там уже завершено реконструкцію 24 квартир, які облаштовані меблями та побутовою технікою. Будинок введений в експлуатацію, але триває процес оформлення документів для його включення до фонду тимчасового житла.

Реалізацію проєкту розпочали торік за кошти Євросоюзу у співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО. Найближчим часом 24 родини зможуть стати новоселами та облаштувати свій побут у нових помешканнях. Цьогоріч за кошти Євросоюзу у Ковелі також будуть зводити будинок для переселенців на 70 квартир на вулиці Володимира Кияна.

Про те, які категорії ВПО першочергово зможуть отримати квартири, більш детально розповіла начальник відділу обліку, розподілу та приватизації житла Ніна Іваненко. Вона зазначила, що загалом на облік стало 108 сімей із числа ВПО, але після перевірки їх лишилося 99, у складі цих родин – 245 людей.

Список тих, хто зможе отримати житло для тимчасового безоплатного проживання, формують відповідно до затвердженого раніше міською радою документа – Порядку формування фонду житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб на території Ковельської міської територіальної громади. Його було прийнято відповідно до постанови Кабміну та погоджено із НЕФКО.

Списки доопрацьовуються. Найближчим часом відбудеться засідання спеціально створеної комісії, на яку будуть запрошені й ВПО. Саме там буде визначатися, хто житиме на Драгоманова, 17.

Ще одна тема, яку обговорили – зміни до Порядку надання допомоги ВПО. Як відомо, у січні Кабінет Міністрів прийняв постанову №94, відповідно до якої з 1 березня 2024 року виплати для внутрішньо переміщених осіб буде продовжено не для всіх категорій.

В управлінні соціального захисту населення створено відділ у справах внутрішньо переміщених осіб, який займається призначенням допомог на проживання ВПО. Тож його спеціалісти, за необхідності, можуть більш детально надати роз’яснення з цього приводу усім бажаючим.

Наголошувалось, що з 1 березня прийом документів здійснюватиме Центр надання адміністративних послуг.

Розглянули на засіданні інші питання, які на сьогодні для переселенців є актуальними. Зокрема, йшлося про медичне обслуговування, надання психологічної допомоги, співпрацю з Товариством Червоного Хреста та іншими благодійними організаціями, які працюють з ВПО.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X