У Ковелі за майже 2 мільйони євро будуються домівки, в яких тимчасово житимуть переселенці

01.08.2023 о 12:03 · 3 хв читання
Фото: 12 канал

У Ковелі вже чотири місяці триває реконструкція будівлі на вулиці Драгоманова, 17 під тимчасове житло для внутрішньо-переміщених осіб.

Як розповідає міський голова Ігор Чайка, тут буде 22 квартири, – йдеться в сюжеті 12 каналу.

Це тимчасове житло, де люди зможуть проживати, доки не вирішиться їх питання, скажімо, в тому місці, де вони проживали

– говорить мер міста
Фото: 12 канал

Двоповерхове приміщення, в якому колись був залізничний відділ НКВС, потім – КДБ та залізнична міліція, реконструюють у триповерховий багатоквартирний житловий будинок. Сюди вже провели всі комунікації.

Фото: 12 канал

Будинок матиме два під’їзди, на кожному поверсі – по три однокімнатні квартири із просторими ванною, кухнею та спальнею. Третій – мансардний поверх, за словами виконроба Василя (прізвище він не назвав), матиме стильні вікна, розміщені на стелі. Зі старого приміщення тут лишили несучі стіни.

Фото: 12 канал

Їх мусово заармувати, щоб вони не сипалися. Це робимо сто відсотків. Воно потім тріщини не дає, тому що тут залізниця. Це повністю вібрація є, тому треба зберегти цю будівлю, щоб вона не давала тріщини, щоб воно ще років сотню простояло

– говорить виконроб Василь

Крім старих стін лишать тут і підвал. Будівельники не зачіпали його, адже у 1939-1941 роках там утримували і катували політичних в’язнів.

Фото: 12 канал

Підвал обіцяють висушити, почистити і зробити косметичний ремонт.

Окрім реконструкції старого адмінприміщення поруч триває будівництво ще одного будинку для переселенців. Тут мають звести два поверхи, в яких будуть як однокімнатні, так і двокімнатні квартири.

Фото: 12 канал

Згідно договору про грант із Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО), підрядник – у Ковелі це будівельна фірма «Волбуд» із села Піддубці Луцького району, має здати обидва будинки із вже вмебльованими кімнатами до кінця 2023 року. Бюджет – 1 мільйон 860 тисяч євро.

За час повномасштабної війни Ковель став прихистком для майже 5 тисяч переселенців. У два будинки на вулиці Драгоманова зможуть поселити близько 70 людей.

Фото: 12 канал

Основне наше питання, це напрацювати порядок розподілу такого житла, щоб він був справедливим і враховував інтереси і тих людей, які вимушено в нас тут проживають, і інтереси громади. От над цим ми зараз і працюємо

– говорить Ігор Чайка

Швидше за все в ці квартири поселять багатодітні сім’ї або внутрішньо-переміщених людей, які працюють і сплачують податки в Ковелі. Втім, остаточне рішення про розподіл майна поки не прийняте.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (21)
  1. За 2 млн.євро можна купити 80 квартир з ремонтом по 25 тис.євро, в які можна заселити як мінімум 25 сімей.

    1. А заробити РАБАТЯШКАМ з адміністрації??? Забули? Деж такі гроші припливи і все людям??

  2. Да….орієнтовно 90 тисяч виходить одна квартира…
    Це ж можна повноцінний будинок (до 100 м2)побудувати… а це реконструкція будівлі , ціна за квартиру не повинна перевищувати 25- 30 тис
    Але ж треба комусь «заробити»…

  3. Ого за два мільйони євро 22квартири,,це квартира вийде по 90тис євро,це що позолотою будуть них вкривати????Мені так крадеться що за таке в військовий стан мають відповідати влада!!!!це просто піз….

    1. Замітьте, квартири одно та двокімнатні! Це за 95 тис доларів одна! Не будівництво, а реконструкція!!!

  4. Знову на все готове, знову за кошти наших громадян. А потім будуть сюди кликати рускій мір. А нагнутися і на роботу піти не сильно спішать.

  5. а своїх ковельчан, наприклад жителів гуртожитка пту5, вселяють на вулицю….молодці😡

  6. Відмивання коштів і не інакше. Намахують Євросоюз з розміром коштів. За таку суму могли б збудувати значно більше, а не реставрувати могильник

  7. За часи війни роблять стільки, скільки до війни не робили і навіть не планували. І скільки ж змін у місті,коли хочеться позолотити свої сраки. У них удома,цікаво,ще золотих унітазів немає? Отак на реконструкцію бомбосховища біля 8 школи виділяли рік тому,а потім знову вирішили виділити,бо ж ненадійним виявилося. Зараз до картинки зразкової довели,а що туди запхали задля безпеки дітей неважливо. Куди котиться цей довбаний світ,де лише одиниці мають моральні цінності,а інші запихаються грішми. Із чого раптом була вирахована саме така сума,є обгрунтування?

  8. ЖК Варшавський стоїть готовий, там купу людей можна заселити, але чомусь не можуть здати в експлуатацію, бо одні забагато просять а інші дуже жадні, а простим людям, які вклали свої гроші а можливо і в кредити повлазили, що робити? Далі жити на вулиці? Чому наша місцева влада не може вирішити дане питання? Бо ж лям не зароблять, то навіщо дарма морочитися

  9. Це страшно подумати що творить влада!Думають що за крадені гроші матимуть спокій і щастя?Ці гроші виплакані слізьми і политі кров’ю!Жах!

  10. Притомні ковельчани ! Задайте запитання владі хто автор цієї недолугої ідеї про заселення переселенців саме в цей 2-х поверховий будинок з “химерами”, біля подвір’я якого та в підвальних камерах пролилася невинна кров і катували людей ? Чому для даної мети не вибрали інші приміщення, наприклад приміщення колишньої дитячої поліклініки по вул. Олени Пчілки, 19, яке пустує після капремонту вже 4 роки, чи корпуси колишнього ПТУ 5 по Івасюка, які ще рік-два і просто зогниють та заваляться. Чому місцева влада палець об палець не вдарила, щоб ці корпуси передали з державної у комунальну власність міста ? І чи запитала влада в самих переселенців про те, чи хотіли б вони проживати навіть в реконструйованих, з євроремонтами кімнатах над підвалами колишньої катівні НКВД ? І для яких цілей буде служити дане приміщення та в чиїх руках опиниться воно після війни та після відселення звідти переселенців ? Повірте, немає жодного прецеденту на Західній Україні, щоб такі історичні будівлі використовувались не інакше як під культурно-просвітницькі цілі. Адже в багатьох містах, де збереглися такі історичні будівлі, в них місцевою владою були створені музеї тоталітарних режимів чи політичних репресій. До того ж у влади варто запитати за чий рахунок будуть відшкодовуватись тих більше як півмільйона грн., які були виділені з бюджетів різних рівнів на внутрішній ремонт приміщень цього історичного будинку по Драгоманова,17 в 2022 році, де був розміщений та облаштований батальйон тероборони (восени 2022 йому дали команду звідти виселитися)? Хто понесене відповідальність за те, що виділені на тероборону гроші “пішли на вітер” ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X