Ковельська міськрада підтримала запит наймолодшого депутата, що стосується Голокосту

25.11.2021 о 12:39 · 3 хв читання

Сьогодні, 25 листопада, на сесії Ковельської міської ради депутат Андрій Миронюк, який є наймолодшим обранцем громади, озвучив депутатський запит щодо належного вшанування у місті жертв Голокосту.

За його словами, у 2022 році виповнюється 80 років з часу вчинення у Ковелі масового злочину нацистського окупаційного режиму – ліквідації багатотисячної громади ковельчан єврейської національності.

Перед початком війни у Ковелі ця етнічна група складала близько половини його загальної кількості населення.

Наприкінці травня 1942 в місті було створено два гетто: одне – для майже 8 тисяч працездатних осіб і членів їх сімей (нині це територія парку культури і відпочинку імені Лесі Українки, району забудови прилеглих вулиць Драгоманова, Олени Пчілки та Івасюка), а друге – для решти, куди було поміщено близько 6 тисяч осіб (нині територія навколо колишньої Великої синагоги – тепер виробничо-комерційна фірма «Ковель» (швейна фабрика), ліцею №7, вулиць Набережної та частини Модеста Левицького).

Впродовж червня – жовтня 1942 року нацисти систематично знищували ковельських євреїв переважно у двох районах, які стали місцями масових поховань – на Бахівській горі та єврейському кладовищі на вулиці Володимирській.

Публікація за темою: Розстріли на «новому» єврейському кладовищі

Загалом історичні джерела називають цифру знищених євреїв за період окупації Ковеля – до 18 тисяч осіб.

Як стверджує Андрій Миронюк, така трагедія місцевого населення, яке було нашими попередниками, потребує належного пошанування та пам’яті.

Зважаючи на те, що ці страхітливі події майже стерті із сторінок міської і громадської пам’яті, пропоную, включити до нової редакції Програми розвитку місцевого самоврядування у місті Ковелі на 2022 та наступні роки в частині розділу, що стосується відзначення пам’ятних дат та знаменних подій з історії міста, проведення меморіальних заходів з вшанування 80-х роковин пам’яті жертв Голокосту у Ковелі.

Встановити Днем пам’яті жертв Голокосту у Ковелі щорічно 6 жовтня – день знищення останніх мешканців гетто Ковеля

– запропонував він

У депутатському запиті Андрія Миронюка, який сесія підтримала, йдеться, що Ковельський міський голова Ігор Чайка, виконавчий комітет міської ради мають забезпечити бюджетне фінансування меморіальних заходів Дня пам’яті жертв Голокосту у Ковелі на 2022 рік в розмірі 100 тисяч гривень, а також утворити організаційний комітет та розробити програму меморіальних заходів.

На сесії Ковельської міської ради у жовтні 2021 року за ініціативою Андрія Миронюка присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять ковельчан-євреїв, розстріляних під час Другої світової війни.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (5)
  1. Все це добре. А в !зраїлі є пам”ятник жертвам українського голокосту – Голодомору, який влада цієї країни не визнала генцидом нашого народу, хоча до цієї трагедії безпосередньо причетні чимало синів славетного Сіону? Чому ніхто з присутніх у залі депутатів про це навіть на заїкнувся? Де “Свобода” та інші націонал-патріоти?

  2. А при чом тут Ізраїль. Ці люди жили не в Ізраїлі. А в нашому Ковелі. І були такими же жильцями його як і нинішні ми. Треба бути людьми. І по людські поминати страшно вбитих.

  3. Шановнi ковельчани,,щиро вдячна всiм,хто розумiе мiжнародну ситуацiю по питанню Холокосту..Справу в тому,,що в Ковелi загинуло 18 тис мicцевих ,,ковельчан..Пicля них залишилися чудовi будинки в центрi мicта ,по всiх вулицях,,в яких живуть iншi люди. ПИТАННЯ стоiть в тому,,щт той хто не пам”ятае минулого..не побудуе майбутнього..Вiдзначити день трагeдii,який став останнiм днем бпгатьо людям на цьому свiтi.А такому коментатору ,,допитливому,,вiдвовiм,,що ти зробив длч збереження пам”ятi жертвам Голодомору..що робиш для покращення стану краiни..Думаю,що ти просто провокатор,,таких багато,,але людям звертати увагу..Мертвi нiчого не просять,,це треба живим..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X