Аргентинець шукає родичів із Ковеля!
Друзі, усім привіт. На цій сторінці я не лише розповідаю про історію нашого рідного міста, а також допомагаю людям знайти якусь інформацію про ковельських родичів. Так мені вдалося допомогти кільком полякам з ідентифікацією вулиці, де проживали їхні родичі. Одному з них навіть вдалося знайти дім, у якому раніше проживала його родина.
У Ковелі доволі скрутна ситуація із «людською пам’яттю», так як етнічних ковельчан залишилося дуже мало. Євреїв (станом на 1939 рік – більше 50% населення Ковеля) після Голокосту залишилося буквально декілька родин. Загальна їх кількість після 1945 року не перебільшувала і 100 осіб. Поляки були вивезені у ході операції «Вісла». Український елітний пласт був репресований. І ще невідомо, яка їх чисельність виїхала.
Сподіваюся, що ця публікація допоможе або принаймні посприяє пошуку інформації.
До мене звернувся аргентинець на ім’я Маріано Вулф. Він дав згоду на публікацію фото його родичів та документів.
Ось головні тези із наданої інформації:
«Шановний, доброго ранку!
Мене звати Mariano Wolf, я шукаю інформацію про своїх предків, котрі народились у Ковелі.
Звали мого діда по батькові Рувін Вольф, і він народився в Ковелі 12 жовтня 1908 року, син Вольфа Вульфа і Хані Вольф, у нього був брат на ім’я Мойсей Вольф.
Рувін емігрував до Аргентини в 1923 або 1924 році в компанії двох тіток по батьковій лінії (сестер Вольфа Вульфа).
Я розумію, що у вас може не бути цієї інформації, але цілком можливо, що ви зможете допомогти мені, вказавши, де шукати або до кого звертатися.
На фотографії ви можете побачити двох маленьких дітей попереду – Рувіна (мого діда) та його брата Мойсея.
Вгорі у центрі стоїть його батько, Wolf Wolf. Рувін сидить, а його брат Мойсей стоїть.
Це була їхня остання фотографія, зроблена разом у Ковелі. Після чого Рувін емігрував до Аргентини.
Також є свідоцтво про шлюб Мойсея Вольфа, брата мого діда Рувіна Вольфа.
Я не пам’ятаю точно, але колись хтось сказав мені, що мій прадід Wolf Wolf та Хані Вольф померли від туберкульозу. Родич сказав мені, що це було до війни».
Ось така інформація.
Мені вдалося з’ясувати, що родичі Маріано були євреями, найімовірніше – польськими.
Після чого я написав листа до «Об’єднаної Єврейської Общини України», де мені подякували за надану інформацію, але, на жаль, на цьому все закінчилося. Також писав до єврейської общини міста Луцька, від них взагалі нічого не чути. Написав на єврейський сайт, де розміщується інформація про «єврейський Ковель». Їм не вдалося нічого знайти.
Зараз трохи моїх «думок вголос»: враховуючи те, що його прадідусь та пані Хані померли до війни, то є шанс, що вони поховані на старому кладовищі на вулиці Михайла Грушевського або на Володимирській. Але можливий варіант, що вони були поховані на кладовищі, на місці якого сьогодні розташований Палац культури імені Тараса Шевченка.
У мене є трохи утопічна ідея спробувати знайти прізвище Wolf серед надгробних каменів на цих кладовищах або серед вцілілих надгробків із «нового єврейського кладовища» (те, що перебувало під Палацом; шукайте інформацію на Kowel.Vintage).
Також мені вдалося знайти декілька ковельських однофамільців Wolf у польських архівах. Та, на жаль, імена та дати народження не збігалися з потрібними.
На цьому етапі у мене закінчилися варіанти пошуку. Так як на польській мові маю змогу читати та шукати інформацію, але, окрім однофамільців, мені нічого не вдалося віднайти.
Якщо спробувати знайти давнішу інформацію, то виникає питання: а як його родина була записана за часів Російської Імперії?
Або, можливо, інформація існує мовою іврит, але, на жаль, я нею не володію. Тому і не можу шукати та читати відскановані старі документи.
Підказують, що за Радянського Союзу прізвище могли просто перекласти на російську мову. Тому, якщо маєте знайомих з прізвищем Вовк, запитайте у них, будь ласка. Можливо дійсно знайдемо збіг. Хочеться справді допомогти людині.
Якщо хтось може допомогти у пошуку інформації, то буду дуже вдячний, якщо ні, то ваша підтримка та репост цієї публікації буде кроком до пошуків.
Коментарі