Керівництво Волиньради відвідало Ковельщину

06.05.2021 13:05

Під час робочої поїздки на Ковельщину 5 травня очільник обласної ради Григорій Недопад разом із першим заступником Юрієм Поліщуком відвідали Волинський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей у Ковелі.

Про це інформує Волинська облрада.

Цей заклад особливий тим, що тут проживають діти від 3 до 18 років позбавлені батьківського піклування, діти-сироти, напівсироти. Також, у центрі надають допомогу тим маленьким волинянам, які опинились в складних життєвих обставинах – тут можуть жити дітлахи, які лишилися без даху над головою як от у випадку, коли в батьків згорів будинок.

Заклад розрахований на 40 дітей, але буває, що тут проживає їх і більше. Тут працюють багато гуртків, де діти можуть реалізувати свій творчий потенціал, неподалік – школа №11, яку вони відвідують

– розповідає директорка закладу Галина Йовик

Так у центрі є гурток «Бісеринка», «Дивосвіт», та навіть «Домовичок», – де вихованці закладу мають змогу навчитися усім побутовим хитрощам.

Абсолютно усі діти задіяні в гуртках. В нас є гурток естетичного виховання, музичний, фізичної культури. Якщо це малесенькі діти, то вони опановують музичну грамоту. Навіть малята від 3 до 6 років займаються по розробленій програмі для розвитку мовлення, математичних здібностей, навчаємо грамоті

– розповідає методист центру Наталія Кондратович

Також у закладі працюють 3 психологи, які займаються із вихованцями закладу і надають їм кваліфіковану допомогу.

Наразі у центрі соціально-психологічної реабілітації дітей з обласного бюджету просять коштів на закінчення проєкту відеонагляду та додаткового працівника на кухні – кухарям доводиться щоранку о 5-й уже бути на робочому місці, аби встигнути вчасно нагодувати три десятки дітлахів.

Голова обласної ради Григорій Недопад високо оцінив забезпечення центру та роботу спеціалістів. Спільно з Юрієм Поліщуком та керівництвом Ковельського району – головами Ковельської районної державної адміністрації Ольгою Черен та районної ради В’ячеславом Швораком вони мали змогу взяти участь у дійстві, присвяченому святу Великодня. До святкової програми були залучені майже усі вихованці центру.

Спільно з депутатами ми попрацюємо над тим, аби вирішити ваші питання та спробуємо знайти ресурси на потреби закладу. Ваша праця неоціненна, адже ви соціалізуєте дітей, вчите їх тому, чого б мали навчити їхні батьки та формуєте з тих малюків, які, можливо, отримали психологічні травми, адаптованих до життя в суспільстві молодих людей».

– зазначив очільник депутатського корпусу

До слова: впродовж 13 років функціонування Волинського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей з його стін випустилися близько 1000 дітей.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.