Ковель підписав договір про партнерство з американським містом Шамблі

26.10.2022 о 10:18 · 3 хв читання

Ковель співпрацюватиме з американським містом Шамблі. Договір про партнерство підписали міський голова Ігор Чайка та мер Шамблі (Chamblee) Браян Мок (Brian Mock). На честь цієї важливої події у ці дні біля приміщення міської ради поряд з прапором України підняли стяг США.

Про це сьогодні повідомляє Ковельська міська рада.

На урочистій церемонії були присутні секретар міської ради Оксана Багнова, перший заступник міського голови лучанин Тарас Яковлев, заступник міського голови лучанка Наталія Маленицька, депутати міської ради – керівники, представники фракцій – Вадим Клімук, Андрій Мілінчук, Жанна Яцук, Ірина Луцик, Андрій Мигуля, Віра Федосюк, Валерій Дружинович, Ігор Пініс.

А також молоді люди, які і познайомили мерів двох міст – волонтери Людмила Зубарєва, Павло Оксенюк та їх колега і друг з Бразилії Рафаель Крепалді, історію якого ми нещодавно розповідали.

Ковель став першим містом-партнером Шамблі. У Ковеля тепер їх буде 10 за кордоном та 2 – в Україні.

Світ зараз відкритий, він створений для того, щоб люди обмінювались досвідом, дружили, а не воювали один з одним. Ми попередньо спілкувались з Брайаном онлайн, обговорювали напрямки нашої співпраці. За багато тисяч кілометрів я відчув бажання Брайана та його команди допомогти нам, бути поряд у цей складний час

– сказав Ігор Чайка, анонсуючи майбутнє партнерство

Партнерство обидва міста планують розвивати у сферах бізнесу, мистецтва, культури, освіти, спорту, туризму. Домовились підтримувати безпосередні зв’язки, обмінюватися досвідом роботи між органами місцевого самоврядування.

Шамблі (у Вікіпедії – Чамблі, – ред.) – місто у штаті Джорджія, неподалік Атланти. Зі слів його мера, місто має 50 тисяч мешканців (в українській Вікіпедії вказується інша цифра – 9 892, в англійській – 30 164 станом на 2020 рік). Воно досить багатонаціональне. У Шамблі ведуть бізнес 45 компаній. У них знаходиться другий найбільший у південній частині північної Америки приватний аеропорт. Місто засноване 100 років тому на перехресті залізниць. Також навколо проходять великі автомагістралі. І мешканці називають Шамблі – аеропортно-автомобільно-залізничне місто.

Ми дуже хотіли підтримати Україну. Хоча наші міста знаходяться в інших частинах світу, але завдяки технологіям ми дуже близько. І це відкриває нам великі можливості для співпраці, спілкування

– наголосив Брайан Мок, який прийшов на підписання Договору у вишиванці

Мер Шамблі провів у Ковелі кілька днів. Зустрічі з американським гостем справили неймовірні враження на усіх, хто мав можливість з ним поспілкуватися. Довелось йому провести і 2 години в укритті. Атмосферу, яка там панувала, важко описати словами – її створили українські пісні. Їх співали всі, хто там перебував під час повітряної тривоги. Потім ще були екскурсії, знайомства, концерт.

Після такого непростого дня, коли звучали сирени, не було кілька годин світла, води, ви ввечері знову співаєте пісень. Таке можливе лише в Україні. Спасибі, що дозволили бути тут – разом з вами. Це справжня честь для мене

– сказав мер міста-партнера Ковеля

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (8)
  1. Чамблі (англ. Chamblee) — місто (англ. city) в США, в окрузі Декальб штату Джорджія. Населення — 9892 особи (2010[1]).

  2. Пару чоловік поїдуть в командировку в Штати і на тому все закінчиться.

  3. Першому аноніму. Відкрийте Вікіпедію і почитайте як пишеться. Крім того, відкрийте Google Maps. Там видно як вірно пишеться.

  4. Відкрийте Вікіпедію і почитайте як пишеться. Крім того, відкрийте Google Maps. Там видно як вірно пишеться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X