Ковель, пошта і телеграф. Що було на місці ліцею ім. Олени Пчілки сотню років тому?

З появою залізничних колій у Ковелі місто почало стрімко розростатися як в економічному плані, так і в плані забудівель.

Отже, місто почало розбудову в напрямку залізниці.

На жаль, коли саме була побудована будівля, в якій перебувають пошта і телеграф, невідомо. Хоча я припускаю, що будівництво припадає на 1860-1870-ті роки.

Газета «Паровоз» 11 квітня 1869 р. писала про «зрослі потреби у поштових послугах» і повідомлялося про місця розташування поштових скриньок у місті.

Цікаво, що сьогоднішня пошта та телеграф розташовані буквально навпроти свого старого побратима.

Пошту будували неподалік залізничного вокзалу, який в той час розташовувався не там, де ми усі звикли (з часом зроблю публікацію про НАСПРАВДІ перший вокзал у Ковелі, слідкуйте за Kowel.Vintage).

На жаль, ця будівля була знищена в ході боїв 1944 року.
У цій публікації можете побачити чотири листівки з моєї колекції. На них присутні ковельські штампи, які робилися саме на цій пошті.

Цікавий факт: ідея відкритого листа (пост-карти, або поштової картки) належить колишньому німецькому генералу-пошт-директору Генріху фон Стефану. На 5-тій конференції німецького поштового союзу в Карлсруе в 1865 році Стефан в пам’ятній записці вказав на незручності існуючої форми листа, яка не мала простоти і стислості, а ще була пов’язана із втратою часу при виборі паперу, її складанні, вкладенні у конверт, його заклеювання, наклейці марки і т. д. Крім того, у звичайному листі не прийнято було обмежуватися короткими фразами, а за таких умов не досягалася швидкість доставки листа.

Саме це оформлення дало змогу листам надходити до місця призначення швидше, ніж самим пасажирам.


Вам може бути цікаво

Андрій Миронюк: «Багато хто залякує мене відсутністю досвіду»

Засновник Kowel.Vintage: Чому саме історія?

Підірваний під Ковелем танк КВ-2

Парк імені Тараса Шевченка сто років тому

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.