Ковель, пошта і телеграф. Що було на місці ліцею ім. Олени Пчілки сотню років тому?

18.09.2020 18:25

З появою залізничних колій у Ковелі місто почало стрімко розростатися як в економічному плані, так і в плані забудівель.

Отже, місто почало розбудову в напрямку залізниці.

На жаль, коли саме була побудована будівля, в якій перебувають пошта і телеграф, невідомо. Хоча я припускаю, що будівництво припадає на 1860-1870-ті роки.

Газета «Паровоз» 11 квітня 1869 р. писала про «зрослі потреби у поштових послугах» і повідомлялося про місця розташування поштових скриньок у місті.

Цікаво, що сьогоднішня пошта та телеграф розташовані буквально навпроти свого старого побратима.

Пошту будували неподалік залізничного вокзалу, який в той час розташовувався не там, де ми усі звикли (з часом зроблю публікацію про НАСПРАВДІ перший вокзал у Ковелі, слідкуйте за Kowel.Vintage).

На жаль, ця будівля була знищена в ході боїв 1944 року.
У цій публікації можете побачити чотири листівки з моєї колекції. На них присутні ковельські штампи, які робилися саме на цій пошті.

Цікавий факт: ідея відкритого листа (пост-карти, або поштової картки) належить колишньому німецькому генералу-пошт-директору Генріху фон Стефану. На 5-тій конференції німецького поштового союзу в Карлсруе в 1865 році Стефан в пам’ятній записці вказав на незручності існуючої форми листа, яка не мала простоти і стислості, а ще була пов’язана із втратою часу при виборі паперу, її складанні, вкладенні у конверт, його заклеювання, наклейці марки і т. д. Крім того, у звичайному листі не прийнято було обмежуватися короткими фразами, а за таких умов не досягалася швидкість доставки листа.

Саме це оформлення дало змогу листам надходити до місця призначення швидше, ніж самим пасажирам.

Вам може бути цікаво
Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Коментарі

  1. Андрію, чудова робота! Дякую тобі! Не зупиняйся! Передрікаю тобі велике майбутнє!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.