Ковель закупив китайських тестів на 25 тисяч гривень

08.06.2020 о 12:16 · 1 хв читання

Наприкінці березня Волинська область отримала більше семи тисяч наборів ПЛР-тестів для визначення коронавірусу з гуманітарної допомоги, яку Україні надав Китай.

Про це пише журналістка Центру журналістських розслідувань «Сила правди» Марія Смик.

Експрес-тести деякі волинські медзаклади закупляли самостійно. Впродовж березня-травня 2020-го закупівлі тестів на визначення коронавірусу через Prozorro здійснили вісім волинських медичних установ, а необхідне для ПЛР-тестування купували тричі.

Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання купило експрес-тести у київського ТОВ «ХЛР», яке зареєстроване на Райнера Рональда з Великобританії та пов’язане з офшорною фірмою «Кемлаб Інвест ЛТД».

50 комплектів тестів обійшлися ковельчанам у 14 тисяч 750 грн., тобто за один комплект заплатили 275 грн. Експрес-тестів ще на 10 тисяч 527 гривень комунальний медзаклад придбав у іншої фірми – державного виробничо-торгового підприємства «Волиньфармпостач».

Обидва рази Ковельське МТМО купувало китайські експрес-тести від компанії «Bioeasy». В одній упаковці 25 тестових касет, які дозволяють провести таку ж кількість тестувань.

Ще в кінці березня від продукції цього виробника відмовилась Іспанія, назвавши тести ненадійними. З цього приводу у Китаї почали перевірку фірми «Shenzhen Bioeasy Biotechnology». Проте перевірка стосується безпосередньо тестів на антиген, тести ж на антитіла до коронавірусу в Україні є сертифікованими. 

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X