Ковель, земська лікарня

Земська медицина – це перша в Російській імперії форма медичного обслуговування сільського населення, яка виникла після скасування кріпацтва.
За часів імперії органами місцевого самоуправління утворювалися земства.
У губерніях і повітах формувалися виборні земські установи – земські збори та земські управи. До їх компетенції входили місцеві господарські, соціальні та освітянські справи. Серед них не останнє місце займала медична опіка і санітарна справа. Організацію та управління цих справ земства фінансували за рахунок окремих податків, прибутків із земських підприємств і маєтностей та з відрахувань із загальнодержавного скарбу.
Шляхом створення подібних земств, можна було наблизитись до практичного втілення найбільш ефективного принципу допомоги – здійснювати опіку силами місцевого населення та за місцеві кошти.
Поруч з цим земства надавали соціально-економічну допомогу селянству та іншим станам. Їх зусиллями створювалися агрономічна, зоотехнічна та інші служби, стали практикою кредитна та страхова справа, відкривались машинно-прокатні пункти, створювались дослідно-сільськогосподарські станції.
Одне із таких земств було створено у Ковелі.
Через обмежену кількість інформації складно сказати, коли саме була побудована земська лікарня.
На мою думку, спорудження припадає на кінець XIX – початок XX століття.
Знаходилася Ковельська земська лікарня між сьогоднішньою вулицею Незалежності та Грушевського (неподалік так званого «вісячого» мосту).
Як ми можемо бачити на світлинах – це була велика одноповерхова будівля, зроблена в класичному для царської доби стилі. У дворі лікарні розміщувався сквер.
Будівля лікарні була знищена під час боїв Другої світової війни у 1944-му році.
Цікаво, що декоративний елемент, накшталт бордюру, який вів до колишньої земської лікарні, зберігся і понині.
Більше про
Коментарі
Залишити відповідь

Дуже цікаво, дякую за корисну інформацію яку Ви подаєте