Ковель, земська лікарня

24.10.2021 16:50

Земська медицина – це перша в Російській імперії форма медичного обслуговування сільського населення, яка виникла після скасування кріпацтва.

За часів імперії органами місцевого самоуправління утворювалися земства.

У губерніях і повітах формувалися виборні земські установи – земські збори та земські управи. До їх компетенції входили місцеві господарські, соціальні та освітянські справи. Серед них не останнє місце займала медична опіка і санітарна справа. Організацію та управління цих справ земства фінансували за рахунок окремих податків, прибутків із земських підприємств і маєтностей та з відрахувань із загальнодержавного скарбу.

Шляхом створення подібних земств, можна було наблизитись до практичного втілення найбільш ефективного принципу допомоги – здійснювати опіку силами місцевого населення та за місцеві кошти.

Поруч з цим земства надавали соціально-економічну допомогу селянству та іншим станам. Їх зусиллями створювалися агрономічна, зоотехнічна та інші служби, стали практикою кредитна та страхова справа, відкривались машинно-прокатні пункти, створювались дослідно-сільськогосподарські станції.

Одне із таких земств було створено у Ковелі.

Через обмежену кількість інформації складно сказати, коли саме була побудована земська лікарня.

На мою думку, спорудження припадає на кінець XIX – початок XX століття.

Знаходилася Ковельська земська лікарня між сьогоднішньою вулицею Незалежності та Грушевського (неподалік так званого «вісячого» мосту).

Як ми можемо бачити на світлинах – це була велика одноповерхова будівля, зроблена в класичному для царської доби стилі. У дворі лікарні розміщувався сквер.

Будівля лікарні була знищена під час боїв Другої світової війни у 1944-му році.

Цікаво, що декоративний елемент, накшталт бордюру, який вів до колишньої земської лікарні, зберігся і понині.

Вам може бути цікаво
Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.