Однією з культових будівель у Ковелі є аптека Фрідріксона

30.04.2020 14:30

Навіть попри те, що на сьогоднішній день при головному вході знаходиться «Галерея Мистецтв», у багатьох ковельчан ця будівля асоціюється саме з аптекою, і недарма.

Саме тут була розташована перша у Ковелі аптека – аптека Фрідріксона. Датою заснування аптеки вважається 1799 рік, навіть сто років тому на фасаді будівлі була табличка «Аптека Фрідріксона 1799». У деяких джерелах можна наткнутися на те, що це – дата її будівництва. Проте я вважаю, що це дата заснування фармацевтичного ремесла Фрідріксонами, яке з часом і було реалізовано в Ковелі.

Також 1799 рік, як дата заснування цієї будівлі, звучить доволі дивно, так як Ковель у ті часи майже увесь був з дерева та розміщувався переважно на «острівці», який умивався руслами річки Турії. Складно уявити, що війська Наполеона Бонапарта змогли побачити цю аптеку у 1812 році.

На будівлі розміщена табличка, на котрій повідомляється, що це архітектурна пам’ятка місцевого значення, з датою 1900 рік. Проте, ця дата, як і на багатьох інших будівлях у Ковелі, є умовною. Я вважаю, що будівництво припадає на кінець ХІХ століття, в період 1870-1890-х років, коли місто почало стрімко розбудовуватись у напрямку залізниці.

Династія Фрідріксонів утримувала аптеку аж до 1939 року. Проте з початком Другої світової війни та розподілом Польщі, у Ковель увійшли радянські війська. Фрідріксони тримали це ремесло у нашому місті більше ста років, проте у 1939 році аптека була націоналізована радянською владою. Можна лише припустити, що родина емігрувала, так як і більшість видатних та знакових еліт справжнього Ковеля.

Будівля пережила жахи 1944 року, з часом була здійснена невеличка прибудова. На сьогоднішній день залишається гарною прикрасою міста.

Давайте розглянемо фото: при головному вході знаходилася аптека; ми можемо спостерігати табличку «A P T E K A G. Friedrichsona»; над нею – нотаріус «NOTARIUSZ Franciszek Skorupski».

Ця фотографія зроблена приблизно сто років тому, в 20-30-ті роки ХХ століття.

Можна розгледіти, який вигляд мала сьогоднішня вулиця Незалежності за часів Польської Республіки.

Вам може бути цікаво
Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.