Однією з культових будівель у Ковелі є аптека Фрідріксона

Андрій Миронюк
30.04.2020 о 14:30 · 2 хв читання

Навіть попри те, що на сьогоднішній день при головному вході знаходиться «Галерея Мистецтв», у багатьох ковельчан ця будівля асоціюється саме з аптекою, і недарма.

Саме тут була розташована перша у Ковелі аптека – аптека Фрідріксона. Датою заснування аптеки вважається 1799 рік, навіть сто років тому на фасаді будівлі була табличка «Аптека Фрідріксона 1799». У деяких джерелах можна наткнутися на те, що це – дата її будівництва. Проте я вважаю, що це дата заснування фармацевтичного ремесла Фрідріксонами, яке з часом і було реалізовано в Ковелі.

Також 1799 рік, як дата заснування цієї будівлі, звучить доволі дивно, так як Ковель у ті часи майже увесь був з дерева та розміщувався переважно на «острівці», який умивався руслами річки Турії. Складно уявити, що війська Наполеона Бонапарта змогли побачити цю аптеку у 1812 році.

На будівлі розміщена табличка, на котрій повідомляється, що це архітектурна пам’ятка місцевого значення, з датою 1900 рік. Проте, ця дата, як і на багатьох інших будівлях у Ковелі, є умовною. Я вважаю, що будівництво припадає на кінець ХІХ століття, в період 1870-1890-х років, коли місто почало стрімко розбудовуватись у напрямку залізниці.

Династія Фрідріксонів утримувала аптеку аж до 1939 року. Проте з початком Другої світової війни та розподілом Польщі, у Ковель увійшли радянські війська. Фрідріксони тримали це ремесло у нашому місті більше ста років, проте у 1939 році аптека була націоналізована радянською владою. Можна лише припустити, що родина емігрувала, так як і більшість видатних та знакових еліт справжнього Ковеля.

Будівля пережила жахи 1944 року, з часом була здійснена невеличка прибудова. На сьогоднішній день залишається гарною прикрасою міста.

Давайте розглянемо фото: при головному вході знаходилася аптека; ми можемо спостерігати табличку «A P T E K A G. Friedrichsona»; над нею – нотаріус «NOTARIUSZ Franciszek Skorupski».

Ця фотографія зроблена приблизно сто років тому, в 20-30-ті роки ХХ століття.

Можна розгледіти, який вигляд мала сьогоднішня вулиця Незалежності за часів Польської Республіки.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X