Ковель, погляд з одного й того ж балкону крізь століття
Світлина була зроблена під час Першої світової війни з балкона будівлі готелю «Софія».
На зображенні добре видно тодішню вулицю Олександра ІІ (нині Незалежності), будівлю аптеки Фрідріксона та війська австро-угорської та німецької армії, які йдуть головною вулицею міста.
Як ви знаєте, австро-угорська та німецька армія зайняла Ковель влітку 1915-го року.
Також звертаю вашу увагу на тодішні комерційні вивіски, які часто дублювалися кількома різними мовами, оскільки громада Ковеля була багатомовною та багатонаціональною.
До речі, «традиція дублювання» інформації різними мовами, яка була в місті ще з часів Російської імперії, збереглася й у часи панування у місті інших адміністрацій.
За часів австро-німецької адміністрації в Ковелі (1915-1918 рр.) оголошення дублювалися такими мовами як: українська, ідиш, польська та німецька.
Нерідко дублювання інформації стосувалося й різних офіційних документів у подальших десятиліттях. До прикладу, після закінчення Першої світової війни та революційних війн Ковель перебував у складі Польської Республіки. З того, що мені потрапляло у вічі – документи місцевого самоврядування також дублювалися двома мовами – польською та українською. У випадку комерції – таких мов було більше.
В цілому можна сказати, що багатомовний елемент громади зберігся й до сьогодні. Майже усі знають або розуміють, окрім української, щонайменше ще російську та польську, а у багатьох випадках ще й англійську та інші мови. Щодо багатомовних вивісок по суті ситуація залишилася такою ж, як і раніше, тільки з тією різницею, що тепер домінує присутність української та англійської мови.
Знову не в тему. Не патріотично.
Ти що, писако, за багатомовність?
Якщо я знаю і розумію інші мови,
це не означає що вони якось
можуть зазіхати на українську.
Знову нам бути з кимось, біля
когось, для когось ?
Зараз ми відстоюємо свою
незалежність , а ти відкрито
натякаєш на багатомовність.
Потрібно щоб відповідні органи
зайнялись тобою.
Твої екскурси в історію,
ЗОВСІМ НЕ ПАТРІОТИЧНІ !!!!!!!!
Дурню, у тебе завжди є вибір – просто не читай. І який звʼязок між багатомовністю та хворим сусідом, який цією багатомовністю прикривається? Не було б багатомовності, то циплялися б за інше.
Факти не можуть бути патріотичними чи не патріотичними. Вони або факти, або брехня.
Тут написані факти.
Багатьом ще в Україні какая разніца..мова немає значення. Тому й так живемо в одній країні, патріоти, підкацапні холуї і ті, кому какая разніца…А найгниліші останні…це зеленого йолопа стадо.
Ну, таке…
Фото – історичне.
Статейка – політична. Усього декілька рядків тексту, а стільки відсилань до північноазійського окупанта!..
І расєйська імперія згадана, і цар расєйський, і мова їхня….
У когось ностальжі за москальщиною?
Факти підібрані не просто так,
це очевидно.
Коли проаналізувати попередню
історичну писанину, і теж з фактами,
то видно що автор пропонує.
Все пишеться акуратненько, ніби
просто історія.
Розумний зрозуміє, а дурню
твоя писанина нідочого.
Твоя багатомовність дає
результат біля воєнкомату.
Ну чому в тебе в Ковелі стільки *друзів* Не подобається нехай напишуть краще або не читають.Якби був живий Шаффета то ви йому б стільки голів забили б, починаючи з дивізії *вікінг*