Про що говорять стіни колишнього готелю «Софія»?

Андрій Миронюк
28.03.2024 о 19:00 · 2 хв читання

Будівля, в якій знаходився готель «Софія», була побудована в кінці ХІХ століття. Згодом, з початком Першої світової війни та подальшим просуванням лінії фронту, який дійшов до Ковеля у 1915 році, в цій будівлі розмістили штаб командира Українських січових стрільців Дмитра Вітовського.

Нагадую, що формування УСС входило до складу армії Австро-Угорщини. Вже з початком революцій та подальших збройних протистоянь між Українською Державою, УНР, Польською Республікою та більшовиками – місто переходило з рук в руки. Під час недовготривалого захоплення міста більшовиками, у цій споруді знаходився РЕВКОМ. Згодом, за Польської Республіки, тут було місцеве самоврядування.

Що цікаво, найбільш уважні, хто проходить повз арку цієї споруди, можуть помітити там столітні, й не тільки, автографи різних епох. Саме в цій публікації, я хотів би їх презентувати для вашої уваги.

Серед автографів зустрічається трафарет польською мовою «не клеїти», тобто не клеїти рекламу.

Також певна частина підписів має дату написання. Найстаріший, серед тих які мені вдалося виявити, датується 1915 роком. Також є й інші підписи за міжвоєнний період, які були зроблені різними мовами. Мають місце і дві зірки Давида. Мою увагу привернули також два підписи. Перший від VII.1939, тобто за два місяці до початку Другої світової війни. Другий підпис від ХІ.1944 року, тобто був зроблений чотири місяці після того, як закінчилися бої за Ковель. Тоді місто знаходилося в руїнах…

Є тут підписи за 1951, 1952, 1955 та інші роки.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (8)
  1. Дякую ,доволі цікаво. А другий коментар мабудь буде від ваших політичних *друзів*

    1. Ой так. Є деякі «друзі», які спроможні показувати свої «зуби» тільки у анонімному порядку.

  2. Сходи, Андрію, і повивчай написи на 9-й школі. Поки ще ця будівля існує. Там багато цікавого . З_ повагою до інтереса до історії…

    1. Дякую за рекомендацію. Свого часу фотографував ту споруду, проте не розглядав наявність там надписів. Обовʼязково перегляну. Ще раз дякую!

  3. Цікаво, АЛЕ…..
    Сьогодні всі повинні разом
    робити все для перемоги, а
    не втрачати свій час на
    вивчення історії. Якщо всі
    будуть займатись своїми
    хоббі то наша перемога
    буде віддалятись.
    Ти молодий, здоровий,
    ходиш у вишиванці,
    мабуть рахуєш себе
    прогресивним українцем,
    патріотом але захищати
    нашу державу не збираєшся.
    І вік тут нідочого.
    Багато молодих ковельчан
    зараз на передовій,, нажаль
    є загиблі. Ось це справжні
    герої і патріоти про кого
    потрібно писати.
    А ти просто ТЛЯ , яка
    вирішила в тепленькому
    місці відсидітися, перечекати.

  4. Для політиків ти просто
    хлопчик в коротких
    штанцях, з хвостиком
    як у дівчинки.
    Не здивуюсь, що хлопці
    подобаються тобі більше
    ніж дівчата.

  5. Серед автографів зустрічається трафарет польською мовою «не клеїти», тобто не клеїти рекламу. “nalepac ne volno” У 1970 роках я говорив зі “сторожилом” 1893 р.н. саме про цей напис, це не про рекламу а про т.з. штукатурку пише, тобто по випаленій цеглі, або на випалену цеглу не наносити ніяких покриттів, не штукатурити. Цегла то і є лицьова “плитка” . Поляки знали що прийдуть дурні до влади, і почнуть, під тимчасову моду, щось наліплювати на цеглу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X