Ковель, середина 1930-х років

Андрій Миронюк
07.04.2022 о 12:06 · 2 хв читання

Пропоную чергові фото ковельчан і Ковеля 30-х років ХХ століття.

Два чоловіки йдуть по тодішній вулиці Варшавській, сьогоднішня – Незалежності. Це двоюрідні брати Петро та Василь Черняки. Обидва навчались у Варшавській консерваторії. Петро у 1939-му був запрошений до Варшавської опери, але, на жаль, почалася війна, а Василь загинув у Варшаві, так і не закінчивши консерваторію.

Три панянки крокують по тій ж самій вулиці, що й чоловіки на першій світлині, тільки вже в іншому напрямку – в сторону вулиці Міцкевича. На фото зображені Надія Черняк, Євгенія Зварич та Ніна Черняк. Про Ніну Черняк відомо, що до війни вона працювала на пошті телефоністкою, а під час окупації була вивезена до Німеччини. Вже звідти вона емігрували до Канади.

Дубівчани проїжджають центральною вулицею Ковеля. На цій, так як і на двох попередніх світлинах, видно електропідстанцію, яка біля перехрестя вулиць Варшавська та 3-го Мая, (пол. – Ul. 3-go Maja), це сьогоднішні вулиці Незалежності та 1-го Грудня.

На наступній світлині ми можемо побачити трьох панянок, які крокують по тій ж вулиці Варшавській, тільки вже з іншої сторони дороги. Позаду ліворуч видніється аптека Фрідріксона – нині тут галерея мистецтв. Частково видно готель «Брістоль» – сьогоднішня поліклініка. Вже ближче до панянок можна побачити перший поверх готелю «Вікторія», який, на жаль, був зруйнований в ході бойових дій у 1944-му році. Відомо, на що на світлині зображені Надія Черняк та Галина Черняк, про першу пані зліва, на жаль, нічого не відомо. Галина та Надія були двоюрідними сестрами.

На останньому фото ми можемо побачити Ніну Черняк та чоловіка, про якого, на жаль, нічого не відомо. У цьому випадку мені складно сказати, де саме була зроблена ця світлина, але по бруківці можна точно стверджувати, що це – Ковель. Припускаю, що місце зйомки – та ж сама вулиця Варшавська, тільки не відомо, на якому саме проміжку.

Усі світлини зроблені приблизно в середині 30-х років ХХ століття.

Щиро дякую Тетяні Дворській за надані світлини із сімейного архіву.

Також хочу подякувати авторці книги «Дубова – село моє сонячне» Лідії Синенко за надане фото жителів села Дубове у Ковелі.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X