Ковельчанин придумав, як боляче «вколоти» росіян, і про нього дізналась Європа

28.04.2022 о 11:10 · 2 хв читання
Богдан Івашко / Фото: GitHub

Відома французька газета Le Monde у матеріалі про боротьбу українців з агресором на кіберфронті згадала ковельчанина Богдана Івашка, який створив програму для DDos-атак на ресурси окупантів.

Про це пише газета «Волинь-нова».

Застосунок, який написав наш земляк, називається Death by a 1000 needles («Смерть від тисячі голок»). У цьому словосполученні передано саму суть DDos-атак. Адже це напад на комп’ютерну систему за допомогою величезної кількості зовнішніх запитів. А в результаті атаковане устаткування не може відповісти користувачам, або відповідає настільки повільно, що стає фактично недоступним.

Нині програму пана Богдана використовує IT-армія України.

У коментарі для «Волині-нової» програміст розповів, що коли розпочалася війна, він проживав у відносно безпечному регіоні країни й відчував комплекс «того, хто вижив».

Мені не давало спокою те, що я в нормальних умовах, а інші страждають. За кілька днів зрозумів, що шок і тривога — ​це зовсім не продуктивно й потрібно щось робити. Помітив, що люди активно займаються DDos-атаками. Але це все реалізовувалося через пабліки: тим, хто хотів долучитися до такої боротьби, варто було за ними стежити й виконувати певні інструкції. Вирішив написати програмку, яка автоматично буде брати із серверів інформацію, які атаки потрібно проводити і куди вони мають бути спрямовані. Відповідно тепер цей процес зводиться до того, що людині варто лише запустити у декілька кліків застосунок

– говорить він

Богдан Івашко каже, що ідея створити такий інструмент – ​не його. Запит на цю програму вже був, а він зумів його успішно реалізувати.

Після того, як Death by a 1000 needles стала доволі популярною, з ковельчанином зв’язалися представники IT-армії України. Вони попросили додати певний функціонал, а згодом опублікували програму з інструкціями на своїх ресурсах.

Нині кожен українець з комп’ютером може долучитися до атак на сайти агресорів. Наприклад, батько нашого героя Степан Михайлович також користується застосунком сина.

Він розповів, що Богдан зі шкільних років «горів» програмуванням і вже на другому курсі навчання в Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського влаштувався у всесвітньо відому компанію-гіганта комп’ютерних ігор Ubisoft.

Нині ж програміст з Волині займається питаннями кібербезпеки. Каже, що у мирний час згодиться Death by a 1000 needles для того, щоб перевіряти стійкість комп’ютерних систем до DDos-атак.

Леонід ОЛІЙНИК

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (3)
  1. Твої Учителі з повагою,любов'ю,вдячністю....🙏 пише:

    Пишаємось нашим ковельчанином,талановитим,обдарованим випускником Ліцею10(ЗОШ 10м.Ковеля)!Під час навчання в Школі Богдан мав вагомі досягнення з математики,фізики,Інформатики на міському,обласному,Всеукраїнському рівнях.Приємно,що Богдан тепер знаний Програміст,та ще й патріотичного спрямування,у боротьбі з агресором -росією.Здоровя,успіхів,Перемоги,Миру,нових цікавих програм Тобі,Богдане!👍❤🌈🙏🙋‍♀️

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X