Ковельське МТМО уже не згадують в плані трансплантації органів

16.06.2020 о 19:20 · 4 хв читання

На представницькій нараді в області заявили, що Волинь є лідером в галузі трансплантології, але при цьому не згадали Ковельське МТМО, де проводилися складні операції з пересадки серця та нирок.

Україна вкрай потребує чесного публічного обговорення теми трансплантології з широким залученням лідерів думок. Такий основний меседж озвучив сьогодні колишній заступник Міністра охорони здоров’я України, кандидат медичних наук Михайло Загрійчук, який є лікарем-хірургом, науковим співробітником Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова НАМН України. Він приїхав на Волинь презентувати проєкт розробки загальнонаціональної Стратегії розвитку трансплантації. З самим документом в державі будуть готові до кінця цього року. Про це йшлося на нараді з участю голови облради Ірини Вахович та голови ОДА Юрія Погуляйка, повідомляє Волинська обласна рада.

Михайло Загрійчук називає Волинь лідером в галузі трансплантології, але, водночас, заявляє, галузь потребує розвитку і системних рамок.

Трансплантація – це не пересадка органів, а цілісна система, яку в Україні ще треба побудувати

– цитуємо столичного науковця

Михайло Загрійчук каже, що розробка загальнонаціональної Стратегії розвитку трансплантації – перший крок для розвитку такої системи в державі. Потому має відбутися запуск Єдиної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ). Але впродовж реалізації всіх цих проєктів має відбуватися загальнодержавна інформаційна кампанія з чіткими роз’ясненнями переваг системи.

Один донор може врятувати життя п’яти людей! Але суспільство потрібно підготувати того, щоби воно з розумінням сприймало цю ідею, адже за нею – врятовані життя. Важливо, щоб суспільні лідери стали на захист цієї ідеї. До прикладу, Папа Римський Іван Павло ІІ свого часу заявив, що трансплантація органів служить на благо людства. Наше завдання – допомогти всім, хто потребує пересадки органів. Для цього, насамперед, потрібна аналітична інформація про реальну кількість таких людей

– додав пан Загрійчук

Він запевняє, що в ході реалізації Стратегії така аналітика буде зібрана, а також вдасться підготувати інфраструктурно вітчизняні лікарні. Адже, зі слів фахівця, не достатньо мати потужні відділення трасплантації в обласних центрах, або міжрегіональні структури. Потрібно також обладнати необхідним обладнанням усі реанімації та підготувати відповідних фахівців, які зможуть вчасно діагностувати смерть мозку донора та надати відповідні дані в Єдину інформаційну систему трансплантації.

В тому, що до питань трансплантації потрібно підходити системно впевнений і виконуючий обов’язки директора КП «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради Олександр Дудар.

Наша лікарня має все необхідне для проведення трансплантацій. маємо і обладнання, і фахівців. Можемо працювати без консультантів, але без системи – ми безсилі, бо немає донорів

– каже пан Дудар

Він припускає, що для оснащення реанімаційних відділень в районах, потрібно буде знайти в бюджеті немалі кошти. Олександр Дудар зауважив, що в області сьогодні живуть 45 людей з пересадженими органами. Вони потребують імуносупресивної терапії. Для цього щорічно з державного бюджету потрібно гарантовано виділяти кошти в сумі 9 млн грн, згідно з нинішніми цінами.

Заступниця голови ОДА Тетяна Щербак вважає, що для розвитку галузі трансплантології, в Україні потрібно забезпечити діяльність санавіації.

Голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я Людмила Тимощук підтримує напрямки, озвучені паном Загрійчуком на сьогоднішній нараді.

Хочу сказати, що в світі трасплантологія почалася з України. Потім у нас цю галузь знищили сюжетами по телебаченню про «чорну» трансплантологію. Люди думають, що можна просто так взяти і пересадити той чи інший орган за гроші, чи десь когось на органи продають. Люди стали боятися цієї теми через негативний суспільний резонанс. Але це питання надзвичайно важливе. В нас на Волині є жінка, яка живе з пересадженим серцем. Воно дісталося їй від людини, завдяки якій врятували 6 життів. На Волині достатньо фахівців, які можуть робити такі операції. В нас в області є підготовлені координатори по трасплантології, є й керівник галузі в обласній лікарні. Потрібно, щоб запрацювала система, тому я підтримую презентовану сьогодні програму та тісно співпрацюю з Михайлом Степановичем в цьому напрямку. Залишається змінити суспільну думку і в цьому напрямку працювати буде дуже складно. Але ми, як суспільство, мусимо зрозуміти, що ціна питання – врятовані людські життя

– сказала вона

Паралельно із загальнонаціональною Стратегією розвитку трансплантації, розроблятиметься відповідний документ на обласному рівні. Зі слів Михайла Загрійчука, його пропонуватимуть затвердити на госпітальній раді та на сесії обласної ради.

Фото Волинської обласної ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X