У ковельській лікарні хірурги пересадили серце і дві нирки

26.02.2021 13:45
Фото: Iryna Zaslavets

Цієї ночі у Ковельському МТМО лікарі пересадили серце і нирки, а печінку забрали у Київ і для трансплантації.

Про це пише засновниця громадської організації «Всеукраїнська платформа донорства «iDonor» Ірина Заславець у Фейсбуці.

За її словами, донорка – 44-річна жінка, яка померла через інсульт. Він був повторним. Перший раз вразив її рік тому, тоді пацієнтку вдалося врятувати, цього разу, на жаль, ні. Операція не допомогла. За жахливим збігом обставин, не так давно від інсульту померла її мама. Вчора, після того, як консиліум лікарів констатував смерть мозку, донька і зять погодилися на донорство.

Отож, хто отримав органи?

Одна нирка дісталася 24-річній дівчині з Маневиччини. Вона сирота, має 5-річну донечку. Відколи чотири роки тому відмовили нирки, перебувала на діалізі. Її нова нирка запрацювала просто на операційному столі. Пересаджувати її місцевим лікарям (хірург Олександр Голуб), допомагав трансплантолог Національного Інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова Владислав Закордонець.

Другу нирку отримав 52-річний чоловік з Бердичева. Він мав хронічну хворобу нирок і останні дев’ять місяців перебував на замісній нирковій терапії.

Нове серце забилося в грудях чоловіка з Турійського району. Він кілька років хворів на дилятаційну кардіоміопатію – серце уже не могло перекачувати кров, воно було збільшене в кілька разів. Пересаджувати його місцевим лікарям допомагала команда Національного Інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова на чолі з кардіохірургом Артуром Габрієляном.

Печінку забрали до Києва, в НІХТ ім. Шалімова. Пересаджувати її розпочали зранку. Наразі все ще триває. Орган пересаджує команда під керівництвом Олександра Гриненка.

Як пише Ірина Заславець, це уже четверта в Україні трансплантація печінки за цей місяць: Львів, Київ, Запоріжжя. Також цього року уже пересаджено три серця, а ще – 17 нирок, вісім із яких – посмертно. Вперше за багато останніх років кількість посмертних трансплантацій переважає над родинними – 15 із 24!

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *