У Ковелі пройшла міжнародна медична конференція

22.09.2021 о 13:42 · 2 хв читання

21 вересня в Ковелі в Народному домі «Просвіта» відбулася перша міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання органного донорства в Україні».

У наше місто приїхали фахівці з науково-дослідних інститутів, клінік Києва, Запорізької, Хмельницької, Рівненської, Чернівецької, Львівської, Вінницької областей, а також білоруського Бреста, керівники волинських лікарень, – повідомляє Ковельська міська рада.

Захід пройшов з ініціативи генерального директора Ковельського МТМО Валентина Вітра. До його організації долучились також Асоціація трансплант-координаторів України та Асоціація хірургів Волинської області.

Привітав учасників конференції міський голова Ігор Чайка. У своєму виступі він наголосив:

Ковель багато років йшов до того, щоб стати тим місцем, яке готове запросити і прийняти висококваліфікованих медиків. У лікарні нашого МТМО є вся необхідна база для проведення високотехнологічних операцій. Тут є найвищого фаху лікарі. Вірю, що ви сьогодні вийдете дещо іншими з цієї зали. І що в операційних ви проведете ще не одну успішну операцію на благо збереження найціннішого – людського життя

Ковель в 2019 році дав новий поштовх трансплантології в Україні. За цей час в МТМО було здійснено три пересадки серця та 24 — нирки. Щорічна потреба в Україні – близько 6000 операцій.

Варто сказати, що в нашій державі останнім часом відбувся певний прорив в законодавстві, затверджено тарифи на операції, налагоджується система пошуку донорів і логістики. Але багато перешкод досі стоять на заваді повноцінній роботі. На думку Валентина Вітра, конференція і дасть змогу загострити питання трансплантології на державному рівні, заявити голосніше про проблеми, які потребують вирішення.

Крім того, це можливість поділитись досвідом, обговорити чимало актуальних тем, обмінятись знаннями, аби розвивати  галузь трансплантології в Україні та Ковелі, зокрема.

Фото Ковельської міської ради 

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X