У Ковельському МТМО провели вилучення донорських органів та зробили пересадку серця

15.07.2023 о 22:00 · 2 хв читання

У ніч з 14 на 15 липня у Ковельському МТМО вчергове за час повномасштабного вторгнення росії до України провели мультиорганне вилучення донорських органів та пересадку серця.

Про це сьогодні повідомляє генеральний директор медичного об’єднання Валентин Вітер.

Шанс на повноцінне життя отримав 65-річний чоловік зі Старовижівщини. Донором серця став його 63-річний земляк із сусіднього села. Такий розподіл зробила електронна система ЄДІСТ, яка проводить вибір найбільш сумісної пари – донор-реципієнт. Печінку і дві нирки (також за розподілом системи ЄДІСТ) забрала до Києва команда фахівців з НІХТ імені О. Шалімова, яка прибула у Ковель спеціально для забору органів.

Рідні чоловіка, у якого раптово стався інфаркт головного мозку з подальшою мозковою комою, дали згоду на посмертне донорство, за що їм низький уклін. Завдяки їх благородному рішенню другий шанс на життя отримали четверо людей.

Пацієнт, який відтепер житиме з «новим» серцем, перебував у листі очікування на трансплантацію з січня 2023 року. Як з’ясувалося під час обстежень, перший інфаркт він переніс «на ногах», що дало ускладнення у подальшому. А у травні стався повторний інфаркт і чоловік перебував у критичному стані та потребував термінової пересадки.

Шість годин титанічної праці великої команди професіоналів: трансплантологів, хірургів, анестезіологів, середнього та молодшого медичного персоналу, дали позитивний результат. Операція пройшла успішно! Нині усі показники пацієнта в нормі. Він перебуває у відділенні анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії.

Генеральний директор щиро дякує лікарям: Володимиру Танському, Дмитру Парахневичу, Тарасу Окуню, Анатолію Бондарчуку, Сергію Прудкому, Роману Дикому, Івану Петруку.

Вдячність трансплант-координаторам Ользі Танській та Андрію Мельнику, адміністрації Ковельського МТМО, юридичному відділу, клініко-діагностичній лабораторії та іншим службам за проведену роботу.

Дякуємо нашим Збройним Силам України за тиху ніч, яка дала можливість врятувати людське життя! Працюємо спільно заради Перемоги!

– зазначає Валентин Вітер

Фото Ковельського МТМО

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (8)
  1. Пишуть, що у чоловіка, який став донором, стався інфаркт головного мозку. Можливо інсульт???

  2. Та не іменно інфаркт, чи там інсульт, чи там закреп, чи там прорив,- нова Українська медична наука. Та пофіг що там сталось головне на органи роздеребанили. Грошей заробили

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X