У Ковелі кардіохірурги провели першу на Волині унікальну операцію пацієнтці з вродженою вадою серця

29.03.2024 о 15:18 · 2 хв читання
Фото: Ковельське МТМО

Вперше на Волині у Ковельському МТМО провели ендоваскулярну операцію із закриття множинних дефектів міжпередсердної перетинки.

Про це сьогодні повідомив генеральний директор медичного закладу Валентин Вітер.

За його словами, вроджену ваду серця 40-річній пацієнтці (мамі 4-х дітей!) діагностували зовсім недавно. Вона скаржилась на швидку втомлюваність та задишку. Хвора пройшла обстеження на базі кардіохірургічного центру нашого медичного об’єднання. Результат ультразвукового дослідження серця, який провела лікарка-кардіолог Ольга Танська, підтвердив наявність у жінки вродженої патології, про яку вона навіть не підозрювала.

Діаметр найбільшого із декількох отворів сягав 4 см. Така патологія є небезпечною. При потраплянні частини крові з лівого передсердя в праве відбувається об’ємне перевантаження правого шлуночка, гіпертрофія його, підвищення тиску в легеневій артерії (легенева гіпертензія). При тривалій гіпертензії зміни в судинах легень стають незворотними.

Корекція вади серця проводилась ендоваскулярно. Через прокол у стегновій судині встановили оклюдер – серцевий імплант, який у складеному стані через катетер провели до передсердя і там розкрили, надійно закривши отвори у перетинці.

Операція пройшла успішно, пацієнтку перевели у палату інтенсивної терапії, де вона перебуватиме під наглядом лікарів ще декілька днів.

Операцію проводив кандидату медичних наук, серцево-судинний лікар-хірург Науково-практичного Медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України Аркадій Довгалюк спільно з фахівцями Ковельського МТМО. Відзначають зладжену командну роботу наших лікарів: Володимира Танського, Павла Андрєєва, Тараса Окуня, Сергія Прудкого, Ольги Танської, а також середнього медичного персоналу: Світлани Мельничук, Оксани Філіпчук та Юлії Мельник.

Ще зовсім недавно такі оперативні втручання проводилися лише у спеціалізованих клініках. Тепер вони доступні й у нас – в Ковельському МТМО!

Дякуємо та бажаємо здоров’я нашим захисникам України, завдяки яким врятовано ще одне людське життя

– зазначає Валентин Вітер
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. Що скажеш молодці рятують життя, хвала Господу що благословив цих чудових людей?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X