Ковельські хроніки, 8 січня
8 січня 1550 року королева Бона, власниця Ковеля, видала грамоту, якою ковельські міщани отримали право на збирання мостового: «від двокінного купецького возу, що проїжджає через місто – 4 гроші, від однокінного – 2 гроші, з яловиці – по 1 грошу». Міщан наділила правом збору за воскобійні, десятини з лісу на утримання паркану та інші потреби міста. Вони могли передавати це право на відкуп. За це міщани були зобов’язані утримувати навколо Ковеля паркан та рів і представляли щорічні звіти про доходи з цих статей. Ковельські міщани також були звільнені від військової повинності, натомість платили данини під різними назвами. Ковель у середині ХVI столітті був типовим феодальним містом. Магдебурзьке право його було обмеженим. Міщани хоча і були юридично незалежними, однак виконували як загальнодержавні повинності й податки, так і ті, які встановлювала міська адміністрація: ярмаркове і мостове мито, ремонтувало укріплення.
8 січня 1927 року в Ковелі у сім’ї поляків народився Вацлав Герка, нині покійний, який з 1998 року очолював у місті Товариство польської культури імені Єви Фелінської. Був нагороджений медаллю «Pro Patria» за заслуги та вшанування пам’яті у боротьбі за незалежність Польщі.
8 січня 1944 року керівник однієї з підпільних груп П. Г. Клімашевський одержав у радянському партизанському штабі завдання проникнути в Ковель і зібрати дані про німців. Уночі Клімашевський, радист і група супроводу, обминаючи вартових і заміновані ділянки, пробралася в місто і протягом 22-х днів передавали у штаб розвідувальну інформацію.
8 січня 1956 року на хуторі між селищем Голоби та селом Старий Мосир народився Анатолій Брезвін. У 2006 році він став головою Державної податкової адміністрації України. Нагороджений орденами і медалями. Йому присвоєно почесне звання «Заслужений економіст України». Він неодноразово обирався депутатом Київради. Анатолій Брезвін не забуває своїх земляків і постійно допомагає вирішувати наболілі питання життя громади і селища Голоби.
Коментарі