Ковельський календар, 12 червня 2020

12.06.2020 о 06:30 · 4 хв читання

Схід Сонця – 05.05; захід – 21.37.

Спадаючий місяць – у Рибах.

День працівника фондового ринку. Всесвітній день боротьби з дитячою працею.


За церковним календарем: преподобного Ісаакiя, сповідника, ігумена обителi Далматської (383).

Іменини: Василь.


Погода:

У Ковелі на зміну похмурому ранку прийде ясний день, хмар на небі не буде до самого вечора. Без опадів.

За останні 130 років 12 червня: МАКС: 32.6° (2000) МІН: 4.2° (1950).

Народний прогноз погоди: 12 червня відзначається день пам’яті преподобного Ісаакія-сповідника. У народі цей день вважався зміїним. За народним повір’ям, у цей день змії «ходять по лісах станицями» і вбивати їх дуже небезпечно. Кожному вони готові мстити безмилосердно. З давніх часів до нас дійшла традиція на день Ісаакія саджати боби. Наші пращури 12 червня спостерігали за павуками: якщо павуки посилено працюють у цей день, значить погода буде мінятись. У цей час цвіте шипшина і жасмин.


Сьогодні останній день, коли Ковельській РДА можна подати зауваження та пропозиції щодо наміру сільгосптовариства «Облапське» отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами свого майданчика за адресою: село Облапи, вулиця Молодіжна, 27-А. Основними технологічними процесами, які впливають на забруднення атмосфери, є спалювання дров в котлоагрегатах, від чого виділяються оксиди азоту та вуглецю. Деталі за телефоном райдержадміністрації: 7-18-43.


У цей день колись:

12.06.1646 – Польський король Владислав IV у Варшаві підписав дозвіл дворянам Корнелію Тарновському та його дружині Олені на володіння у селі Мощена, що під Ковелем, «двумя уволоками и бортнымъ застенкомъ» (як вказував історик-краєзнавець Волині кінця XIX століття Микола Теодорович).

12.06.1819 – Поміщик села Підліси Ковельського повіту Закашевський захопив сіножаті, які належали Підліській церкві, про що священик Григорій Михалевич доповів своєму начальству. Після цього розпочалося слідство, яке так і не було доведене до кінця, незважаючи, що до відома поставили навіть генерала-губернатора. Священик зазнавав збитків через захоплені сіножаті, мав нестачу в сіні, на купівлю якого витратив понад 15 рублів сріблом, і мало себе не розорив.

12.06.1890 – За законом нове Положення про земства встановлювало систему виборів гласних до земських зібрань (депутатів земства) за становою ознакою. Земські установи були створені на Волині лише у 1904 році. Ковельську повітову управу в справах земського господарства очолював повітовий предводитель дворянства.

12.06.1949 – У цей недільний день в колгосп імені Сталіна (село Уховецьк) приїхали жінки-делегатки від «молодих» колгоспів півночі Ковельського району – очевидно, із сіл Доротища, Волі, Тойкута, Заріччя та ін. Мета приїзду – побачити, як живе найстаріший колгосп Волині, котрий вперше був створений 1940 року, а також, як керує ним заступник голови артілі, депутат Верховної Ради СРСР Параска Васюта (за сумісництвом – ще й керівник ланки, яка вирощувала кок-сагиз). Не без інтересу дізнаємося, що після ознайомлення з колгоспом Параска Варфоломіївна запросила гостей на обід до себе додому, де «всі підняли бокали за велику дружбу колгоспників, за великого Сталіна». Потім делегатки відвідали клуб, «де при участі понад 300 чоловік була організована самодіяльність, пісні і танці».

12.06.1950 – Радянська влада розпочала чергову велику акцію з виселення так званих «куркулів» і «пособників ОУН» та конфіскації їх майна. Василь Сидорук із села Скулин згадує, як того дня біля 6-ї годин ранку прийшли до них міліціонер і голова сільської ради. Діти спали. Коли ввійшли до хати, то сказали: «Збирайтеся, вас будуть переселяти». На збір дали дві-три години, тому що родина налічувала десять осіб. Дозволили взяти лише необхідне: харчі, одяг, постіль. Усі речі склали на одну підводу. Коли Сидоруки вийшли на вулицю, то там уже було багато людей, насамперед сусіди. Старші йшли пішки, а діти спали на підводі. Ішли всі від Скулина аж до Ковеля на пересильний пункт, а це близько 16 кілометрів. З фінвідділу представника не було і опис майна Сидоруків ніхто не проводив. Усе майно забрав місцевий колгосп. Рішення виконкому Ковельської районної ради про визнання господарств «куркульськими» підписували голова ради Петро Ярошевич та секретар Федір Приступа. Заключення на висилку санкціонував прокурор Волинської області, а затвердила Особлива нарада при міністрі МДБ СРСР.

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X