Ковельський календар, 30 травня 2020

Схід Сонця – 05:16; захід – 21:20.
Місяць – у Діві. Зростаючий місяць – 23-30 травня.
День працівників видавництв, поліграфії і книго розповсюдження України. 25-31 травня – Тиждень солідарності з народами неcамокерованих територій.
За церковним календарем: Седмиця 6-та після Великодня. Апостола Андроніка і святої Іунії, його помічниці.
Іменини: Адріан, Опанас, Євдокія, Єфросинія, Микола, Степан, Феофан.
Погода:

У Ковелі протягом усього дня погода буде похмурою. Протягом усього дня очікується сильний дощ.
За останні 130 років 30 травня: МАКС: 31.5° (2005) МІН: 0.2° (1953).
Народний прогноз погоди: 30 травня відзначається день преподобного Ісаакія Далматського, апостола Андроніка і святої Іунії. Вони вірили у Христа, проповідували його вчення. Померли мирно, що для І століття було рідкістю. У давні часи помітили, що погода влітку буде саме такою, якою вона є у цей день.
У цей день колись:
30.05.1943 – У політичному звіті референтури ОУН терену «Болото» за травень йшлося: «У зв’язку з останніми подіями стан адміністративний дещо захитався… Поліквідовано всі папери гром. управ (управи залишилися). Замкнено теж і молочарні та приховано машини. В деяких районах поки ще залишилися без змін. Причина такої нерівномірності є та, що в деяких пунктах стоять сильні залоги німців. Залоги такі стоять в Ковлі… Відношення в урядах багато погіршало. До урядів на нім. заклик зголошується багато поляків. До українців усі німці відносяться з недовір’ям і підозріння трактують дуже погано. Нормальної праці нема ніде. Бірж. Праці майже все забрано до Ковля, частину урядовців з загрожених районів також забрано до Ковля. Дехто не хотів їхати і втікав на село та там вижидав…».
30.05.1947 – Українська Головна Визвольна Рада проголосила 14-те жовтня 1942 року, на яке припадає і козацьке свято Покрови, офіційною датою народження УПА.
30.05.1988 – В Афганістані загинув уродженець Ковеля, військовий радник командира артилерійського полку, підполковник Микола Бобрик. Завдання було просте – охорона афганської прикордонної бригади, що передислоковувалася в інше місце. Біля кишлака Діла колона потрапила під нищівний обстріл душманів. Реактивні снаряди несли смерть. Микола був тяжко поранений осколками в ноги. Було необхідне негайне переливання крові. Поряд куля поранила підполковника Сєрікова. Механік Крючков з рядовим Сметенюком намагались під обстрілом прорватись і перевезти поранених до своїх. Але не пощастило. Сєріков і Сметенюк загинули в бою. В магазинах їхніх автоматів не залишилося жодного патрона. А живі бійці потрапили в полон і за наказом командира душманів були розстріляні. Бобрик був посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки.
Більше про

Коментарі