Ковельський календар, 6 червня 2020

Схід Сонця – 05.12; захід – 21.27.
Повний місяць – у Стрільці/Козерозі.
День журналіста.
За церковним календарем: Троїцька поминальна субота.
Преподобного Симеона Стовпника на Дивнiй горі (596). Преподобного Микити Переяславльського (1186). Мучеників Мелетiя Стратилата, Стефана, Йоана, Серапiона, єгиптянина, Калиника, волхва, Феодора i Фавста i з ними 1218-ти воїнiв з дружинами i дітьми (218)…
Іменини: Ксенія, Григорій, Іван, Микита, Семен, Степан, Федір.
Погода:

У Ковелі ранкові хмари швидко зникнуть, та починаючи з середини дня погода буде ясною. Дрібний дощ розпочнеться ще до світанку, але до середини дня повинен припинитися.
За останні 130 років 6 червня: МАКС: 32.1° (2000) МІН: 3.3° (1952).
Народний прогноз погоди: У цей день вшановується пам’ять преподобного Симеона стовпника на Дивній горі, чудотворця. Погоду 6 червня у минулі часи передвіщали бджоли: якщо вони роєм гудять на горобині, що квітне – завтра буде ясний день. У цей час у садах цвітуть пізні сорти яблунь, вишень.
У цей день колись:
06.06.1934 – Відбулися збори партійного активу Ковельської окружної організації КПЗУ (на чолі окружкому в цей час були І. Тишик та Л. Денисюк), підбиваючи підсумки діяльності організації, відмітили і рішуче засудили «стремління серед активу до збройного виступу без попереднього пов’язання з широкими масами і виступу на боротьбу разом з ними». «Ця помилка окремих активістів негативно вплинула на розвиток революційної боротьби селян і явилась однією з причин, яка заважала переростанню окремих селянських виступів у загальний страйк», – писав згодом І. Заболотний у нарисі «Червона Волинь». Збори активу відмітили також, що одним з найголовніших недоліків у діяльності організацій КПЗУ є «відірваність роботи на селі і в місті», відсутність тісного зв’язку між робітниками і селянами.
06.06.1943 – На архієрейському Соборі у Ковелі обрали нового митрополита Волинського і Житомирського, екзарха України, після того як 7 травня 1943 року вояки одного із загонів ОУН (мельниківці) під командуванням «Хріна» вбили митрополита Олексія (Громадського). У Соборі взяли участь всього 7 єпископів. Головував на засіданні найстаріший по хіротонії єпископ Кам’янець-Подільський Дамаскін (Малюта). За пропозицією єпископа Ковельського Іова (Кресовича), «старшим єпископом» – назва посади була запропонована німецькою владою – був обраний Дамаскін із зведенням його в сан архієпископа. Він залишився при цьому на своїй кафедрі в Кам’янець-Подільському. На Кременецькую кафедру, що залишилася після загибелі попереднього митрополита, Собор призначив єпископа Іова (Кресовича). Вікарний єпископ Володимиро-Волинський Мануїл (Тарнавський) став після цього єпархіальним архієреєм з титулом єпископа Володимиро-Волинського і Ковельського.
06.06.1945 – Боївка УПА під керівництвом «Бунтаря» замінувала біля Ковеля шосе на Брест. Під час вибуху міни знищено одну автомашину, вбито капітана та поранено майора.
06.06.1984 – У приміському селі Зелена відкрили відділення зв’язку, яке очолила Євгенія Хрусь.
06.06.1992 – У Ковелі відбулася звітно-виборна конференція міськрайонної організації Народного Руху України. Головою її було обрано Ігоря Пащука, який був одним з двох помічників-референтів народного депутата України Андрія Мостиського.
Більше про






Коментарі