«Ковельводоканал» переплатив постачальнику електроенергії 1,2 мільйона гривень

14.04.2024 о 09:00 · 3 хв читання

Комунальне підприємство «Ковельводоканал» та ТОВ «Волиньелектрозбут» (м. Луцьк) уклали 4 січня 2021 року двосторонню угоду щодо постачання електроенергії, в якій було вказано про можливість підвищення ціни за послуги в межах 10%. І кожне наступне зростання вартості супроводжувалося укладенням додаткової угоди.

Про це повідомляє адміністрація «Ковельводоканалу».

Остаточну крапку щодо правильності підвищення ціни поставила Велика палата Верховного суду у 2024 році.

То ж після укладення чергової, вже дев’ятої, додаткової угоди у комунальному підприємстві звернули увагу на рішення Великої палати, яке обмежило право постачальника підвищувати ціну в межах 10% лише від початкової вартості.

Начальник «Ковельводоканалу» Юрій Рибачок

Це примусило «Ковельводоканал» уважно переглянути всі попередні додатково укладені угоди з «Волиньелектрозбут». Ось що з’ясувалося.

Щоразу при укладенні додаткової угоди ціна збільшувалася на 10%, але не від початкової вартості, а від актуальної. Простими словами, відбувалося підвищення на підвищення. Схоже на шахрайську схему, чи не так? Враховуючи, що ми споживаємо колосальні обсяги енергії для безперебійної роботи нашого обладнання, це швидко перетворилося на мільйонні витрати!

Такий факт викликав у нас обурення. Адже все вказувало на систематичне порушення правил з боку «Волиньелектрозбут» щодо підвищення цін за постачання електроенергії. Ми не могли миритися з таким станом речей і звернулися до суду

– йдеться у повідомленні адміністрації «Ковельводоканалу»

Згідно з даними сервісу Опендатабот, ТОВ «Волиньелектрозбут» розташоване у Луцьку на вулиці Єршова, 11-А, директором тут – Гентіш Оксана Любомирівна, кінцевий бенефіціарний власник – острівна фірма «Малачелі Лімітед» (м. Лімасол, Кіпр).

Оксана Гентіш / Фото: ExPro

24 жовтня 2023 на адресу господарського суду Волинської області надійшов відзив ТОВ «Волиньелектрозбут», згідно з яким позовні вимоги відповідач заперечив. Луцька фірма зазначає, що чинним законодавством не регламентовано та не визначено, якими саме документами може підтверджуватися коливання ціни товару на ринку, не визначено ані їх форму, ані зміст.

Кожна додаткова угода укладалась сторонами з повідомленням про зміну ціни за одиницю товару та з наданням документального підтвердження із зазначенням коливання ціни на ринку. Ціна, за якою постачалась електрична енергія, була нижчою ніж ціна, за якою відповідач купував електричну енергію. Збільшення ціни договору на 9,99% за одиницю було максимально допустимо, попри реальне збільшення ціни на +25%. Позовна заява суперечить попередній поведінці позивача, який уклав 9 додаткових угод до договору і є недобросовісною

– говориться у відзиві

13 березня 2024 року суддя господарського суду Волинської області Антоніна Кравчук прийняла рішення, згідно з яким ТОВ «Волиньелектрозбут» зобов’язане повернути «Ковельводоканалу» 1,2 мільйона гривень, які воно отримало шляхом незаконного підвищення цін.

Суд розстрочив виплату на три місяці, та перший транш у розмірі 130 тисяч гривень вже надійшов на рахунок підприємства. Апеляційну скаргу відповідач не подавав.

Ми певні, що то є важлива перемога в боротьбі за справедливість та гідність. Адже ми всі маємо на це право. Дякуємо кожному, хто підтримує нас і вірить у чесність та прозорість нашої роботи. Дякуємо, що ви з нами!

– зазначає адміністрація «Ковельводоканалу»

Публікація за темою: Ковельська мерія переплатила постачальнику електроенергії понад 300 тисяч гривень

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (10)
  1. Пан Рибачок бореться за справедливість. Це щось нове у його широкомасштабній діяльності. Хай щастить !

  2. Гідний приклад для наслідування для інших. Це не один Водоканал переплатив.

  3. Шахрайська схема! Давно їх треба вивести на чисту воду, як Волиньгаз. Волиньелектрозбут працює не на користь держави, а на своїх мільярдерів!!! І це ж не поодинокий випадок, ціни піднімали всім не маючи підтверження такого зросту ціни! Нехай би інші установи звернули на це увагу, Ковельводоканал надав достойний приклад як поставити на місце цих аферистів.

  4. От тепер на це потрібно звернути увагу всім підприємствам, якім підвищували ціни, особливо бюджетникам. Хай тепер повертають гроші з Кіпру. Цими діями вони обкрадають кожного громадянина України. Адже електроенергія є складовою ціноутворення всіх груп товарів. А вже не говорю про витрати з бюджетів всіх рівнів. Думаю пора зробити з ними те ж, що зробили з облгазами- націоналізувати! Бо невідомо на які цілі ідуть ті гроші. Чи не на ракети, що націлені на туж таки енергетику!!!

  5. Та в нашій державі чомусь так завжди відбувається, що коли відстоюєш справедливість, то за це тебе ще і карають , кримінальні справи відкривають. А справжніх шахраїв, які мільйонами гривень жонглюють на фінансовій арені та встигають заробити колосальні прибутки, чомусь правоохоронні органи не зачіпають. Очевидно, приватні структури не настільки цікаві як бюджетні або все просто – надійна криша та конкретні відкати!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X