Магістрат міста Ковеля

На сьогоднішній день цю будівлю усі знають, як одне із відділень поліції, хоча більше сотні років тому тут знаходився магістрат.
Магістрат – узагальнена назва (за Магдебурзьким правом) орган місцевого самоврядування, який можна «грубо» прирівняти до сьогоднішньої міської ради.
Будівля є класичною двоповерховою забудовою царської доби.
Гадаю, що її будівництво припадає на середину-кінець XIX століття.
А світлина самого магістрату датується 31 травня 1920 року (вже часи Польської Республіки).
Також в матеріалах публікації закріплено фото міської управи 1913 року, коли очільником Ковеля був Микола Пирогов, який займав посаду міського голови у 1908 та 1911-1915 роках, а також за нацистської окупації в 1941-му. (Про Миколу Пирогова є окрема публікація на Kowel.Vintage).
Будівля магістрату вціліла і до сьогоднішнього дня, хоча й зазнала деяких втрат.
По-перше, були зрізані два балкони і замуровані виходи до них.
По-друге, автентичний вигляд і цегляна кладка будівлі, прихована за якимось незрозумілим напів-бетонним покриттям. Яка мета цього покриття – для мене не зрозуміло, можливо, щоб прирівняти вигляд будівлі до буденного сірого радянського побуту.
При бажанні реставрації цієї будівлі, усе що потрібно зробити – це зняти цей недолугий шар бетону, який і так де-не-де відсипається.
Що також мене потішило, із дворової частини видно, що фронтон над вікнами «об’єднали», як продовження загального карнизу будівлі (комічна реставрація із бетону).
Але що справді мене зацікавило, так це те, що у будівлі присутній цокольний поверх. Унікальне явище у сьогоденні нашого міста. Але, на жаль, і його намагалися приховати під бетоном.
Ця будівля є однією із представників тих споруд – яких, на сьогоднішній день, немає в реєстрі пам’яток місцевого значення.
Більше про

Коментарі