Магістрат міста Ковеля

Андрій Миронюк
03.09.2021 о 19:49 · 2 хв читання

На сьогоднішній день цю будівлю усі знають, як одне із відділень поліції, хоча більше сотні років тому тут знаходився магістрат.

Магістрат – узагальнена назва (за Магдебурзьким правом) орган місцевого самоврядування, який можна «грубо» прирівняти до сьогоднішньої міської ради.

Будівля є класичною двоповерховою забудовою царської доби.

Гадаю, що її будівництво припадає на середину-кінець XIX століття.

А світлина самого магістрату датується 31 травня 1920 року (вже часи Польської Республіки).

Також в матеріалах публікації закріплено фото міської управи 1913 року, коли очільником Ковеля був Микола Пирогов, який займав посаду міського голови у 1908 та 1911-1915 роках, а також за нацистської окупації в 1941-му. (Про Миколу Пирогова є окрема публікація на Kowel.Vintage).

Будівля магістрату вціліла і до сьогоднішнього дня, хоча й зазнала деяких втрат.

По-перше, були зрізані два балкони і замуровані виходи до них.

По-друге, автентичний вигляд і цегляна кладка будівлі, прихована за якимось незрозумілим напів-бетонним покриттям. Яка мета цього покриття – для мене не зрозуміло, можливо, щоб прирівняти вигляд будівлі до буденного сірого радянського побуту.

При бажанні реставрації цієї будівлі, усе що потрібно зробити – це зняти цей недолугий шар бетону, який і так де-не-де відсипається.

Що також мене потішило, із дворової частини видно, що фронтон над вікнами «об’єднали», як продовження загального карнизу будівлі (комічна реставрація із бетону).

Але що справді мене зацікавило, так це те, що у будівлі присутній цокольний поверх. Унікальне явище у сьогоденні нашого міста. Але, на жаль, і його намагалися приховати під бетоном.

Ця будівля є однією із представників тих споруд – яких, на сьогоднішній день, немає в реєстрі пам’яток місцевого значення.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X