«Мене це мало цікавить», – директорка про недовіру Ковельської райради

06.08.2021 14:59
Марія Христецька / Фото: Район.Шацьк

Як уже повідомлялося, депутати Ковельської районної ради висловили директорці Шацького національного природного парку Марії Христецькій недовіру через браконьєрство, вирубку лісу, стихійні сміттєзвалища, видобуток піску на березі Світязя та рятувальні пости без рятувальників.

Про те, хто «настукав» на нібито неналежне виконання обов’язків посадовиці, що виявила комісія під час перевірки нацпарку і як коментує ситуацію сама Марія Христецька – розповідає Анастасія Качина у сюжеті 12 каналу.

Усе почалося із листа – чотири аркуші А4 підписані сімома жителями Шацької громади. В кінці «з повагою». І дата – 14 червня. У документі пишуть про те, що за рік Христецька чотири рази змінила штатний розпис. А ще нібито через те, що працівники відмовлялися виконувати її незаконні вказівки, звільняла їх й набирала інших – «безвідмовних і поступливих».

Голова постійної комісії Ковельської райради Василь Голядинець каже: нарікали в листі і на незаконне розташування тимчасових споруд у прибережній зоні, і на видобуток піску на березі Світязю, і на стихійні сміттєзвалища.

Нас стурбувало те, що з парків вже формують «будівництво Мальдівів». Ми не розуміємо, чи цей парк створили для того, щоб берегти природу, чи щоб його розвалити і знищити. Розумієте? І оці самовільні побудови біля озер, безконтрольність… Вже біля Пісочного зробили наметове містечко незрозуміло яке

– каже він

І пояснює: на звернення мусили відреагувати. Тож екологічна комісія проінспектувала нацпарк. У підсумку до тих чотирьох листків порушень додали ще ряд. Серед найважливішого: на пляжах, де були трагічні випадки – утоплення, немає жодного рятувальника.

Під час сесії 30 липня Марії Христецькій висловили недовіру, щойно вона оголосила звіт про роботу. Його, до слова, теж визнали незадовільним. Сама ж очільниця Шацького нацпарку коментує ситуацію так:

Недовіра – це не повноваження, наскільки мені відомо, депутатів районних. Справи в Національному парку є чудовими. Що фінансовий стан, що все решт. Тому що ми мали ряд перевірок, акти яких про це свідчать 

Марія Христецька каже: попри скарги та нарікання, продовжує виконувати свою роботу. А на те, що відбувалося на сесії – не зважає:

Мене це мало цікавить. Тому що я виконую свою роботу, покладені завдання Держлісагентства на мене 

Ковельська райрада звернулася у Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Державного агентства лісових ресурсів, аби там оцінили роботу очільниці нацпарку і прийняли рішення про подальшу її долю на цій посаді.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

  1. Вася Голядинець як борець за спасіння потопельників виглядає смішно.
    Видно конфлікт з приводу нелегального водозабору самі знаєте чийого напівлегального лохинника продовжує тліти.
    Запасаємося попкорном і чекаємо продовження безкомпромісної боротьби лохиноводів за безпеку купання у водоймах.

    Тільки до чого тут рвйонна рада, пане Шворак? Чи ви теж тайний лохиновод?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.