Міні-колекція знахідок часів Першої світової війни з Ковельщини

Андрій Миронюк
29.07.2020 о 14:33 · 2 хв читання

Пройшла 106-та річниця з початку Першої світової війни (28 липня, 1914-го року).

З цього приводу вирішив поділитися міні-колекцією моїх знахідок про цю епоху.

Хочу зазначити, що усі речі були знайдені в 30-40 кілометрах від Ковеля. В межах світової війни ця дистанція не являє собою велику відстань, хоча саме за ці декілька десятків кілометрів полягло декілька десятків тисяч людей…

Саме у 1916-му році проводився Брусиловський прорив, головною ціллю якого було взяття Ковеля та Львову. Проте, Російській імператорській армії цього зробити не вдалося, навіть при підтримці імператорської гвардії. (Детільніше про цю «бойню» читайте у нашій спільноті).

Усі речі були знайдені в болотах при річці Стохід. Були втрачені солдатами у 1916-му році і, можливо, у 1917-му, при повторних спробах прориву.

Гвинтівка мосіна зі штиком (деактив) – гвинтівка царського зразку (м1891). Було виявлено клеймо петербурзького збройного заводу, з датою випуску 1894-й рік. Проте, клейма окислилися і не збереглися.

Бебут – кинджал, який мали при собі артилеристи та кулеметні підрозділи РІА. Саме цей бебут є представником першого зразку (від 1907-го року; є ще другий зразок, від 1912-го року).

Кусачки (короткого зразку) – в реаліях опозиційної війни створювалися по декілька ліній оборони, та все обвішувалося колючим дротом. Без них нікуди…

Та саперні лопати РІА. Прошу звернути вашу увагу на стан деревини та металу, наскільки різний вплив має хімічний склад боліт на деревину та метал.

У деяких випадах дерево зберігається ідеально, але метал у дуже поганому стані, а іноді – навпаки. Також така маленька особливість однієї із лопат полягає у тому, що дерев’яна ручка була обломана та затесана під коротку.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X