Міська влада обіцяє впорядкувати тимчасові споруди: майже сотню – демонтувати

05.06.2022 12:28

На закритій сесії Ковельської міської ради депутати затвердили комплексну схему розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста та архітипів тимчасових споруд (ТС).

Кіоски, торгові павільйони приведуть до однотипного вигляду, аби покращити привабливість міста. Згідно з рішенням, вони повинні мати сучасний дизайн, високий рівень зовнішнього опорядження, відповідний благоустрій прилеглої території, – повідомляє Ковельська міська рада.

Ще у 2019 році міська рада (рішення від 22 серпня 2019 року № 54/3) доручила відділу містобудування та архітектури підготувати документ. Він був розроблений комунальним підприємством «Волиньпроєкт» з урахуванням будівельних норм, а також існуючих містобудівних обмежень. Містить схему розташування споруд, в якій визначені й ті, які підлягатимуть демонтажу, потребують реконструкції, а також означено можливі місця встановлення нових ТС.

На думку головного архітектора міста Людмили Мурай, ухвалення комплексної схеми та архітипів тимчасових споруд є серйозним кроком для подальшого оновлення міського середовища та встановлює однакові правила до зовнішнього вигляду МАФів. Важливим аспектом рішення є необхідність використання єдиного зразка при розміщенні групи споруд.

Враховуючи воєнний стан, обранці громади для виконання раніше прийнятих рішень змінили умови оренди земельних ділянок. Зокрема, продовжили термін дії договорів оренди землі до 31 січня 2023 року, які не підлягали пролонгації. Орендарям, яких було зобов’язано у цей термін провести реконструкцію споруди, рекомендували виготовити паспорти прив’язки тимчасових споруд згідно затверджених архітипів.

Паспорт прив’язки – це комплект документів, в яких визначено місце встановлення тимчасових споруд, благоустрій прилеглої території, зовнішній вигляд та напрям підприємницької діяльності.

Варто зазначити, що багатьом власникам павільйонів та кіосків, у яких споруди мають неестетичний вигляд, у грудні минулого року встановлені вимоги щодо проведення їх реконструкції до кінця січня 2023 року.

У додатку рішення міської ради «Про затвердження комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Ковель та архітипів тимчасових споруд» від 27 травня 2022 року № 22/31 вказується, що у місті існує 340 тимчасових споруд, після виконання проєкту їх має бути – 285. Демонтажу підлягає 91 споруда.

Поділитися:

Коментарі

  1. якщо мають купу грошей, то нехай і далі розводять цю похмурість по місту, а чому не піднімається владою питання разом з приведенням у воєнний час встановлення міських вбиралень для простого мешканця?

 1. А що війна закінчилася? І знають на 100% що буде далі…? Як людям жити не підкажете? Чи може все таки виїзджати?
  Придурки міської ради!
  Не на часі.

 2. А чи привела міська рада вулиці міста до тих стандартів? Бо місто просто жахливе з огляду на державне майно, дороги, провулки… Якби не батьки, то школи і садочки були би в довоєнному стані ;2-Ї св)
  А що зробила міська рада до стандартів?

  1. А що з ,,Комо”не так?Сучасне виробництво,нові технології,достойна платня.

 3. Почалось літо…. А річку ніхто і не чистив… Де люди будуть купатись? Водохранка заростає на очах…

 4. Мурай – людина слова. Сама дала дозволи на встановлення МАФів – сама їх скасує.

 5. А хто мені поверне хабаря, що я дав за дозвіл на встановлення кіоска в центрі міста, якщо його заставлять демонтувати?

 6. Купа негативних коментарів! Бачу тут всі такі розумні і податки платять і країну піднімають! На себе спочатку зверніть увагу!!! Місто має розвиватись, а не кожен ліпить маіт як собі бачить та з гівна і палок…

 7. “Бачу тут всі такі розумні і податки платять і країну піднімають! На себе спочатку зверніть увагу!!! Місто має розвиватись…”

  Попроси в фсбшного “пастора” нову методичку. Занадто старі кремлівські наративи цитуєш.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.