На будівництві двох амбулаторій вкрали понад 1,2 млн грн з держбюджету

10.09.2021 о 10:34 · 3 хв читання

Правоохоронці викрили злочинну схему розкрадання коштів державного бюджету та кредитних коштів Європейського банку, встановили її організаторів та учасників.

Як з’ясували поліцейські, кошти з державного бюджету та надані під гарантії Уряду України кредитні кошти Європейського банку виділялися на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. У межах цієї програми проводилося будівництво двох районних амбулаторій загальної практики сімейної медицини, – повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Мова йде про амбулаторії у селищі Луків та селі Купичів Ковельського району. Підрядником на зазначених об’єктах виступає ТОВ «Луцьккомунбуд» (засновник та власник – мешканець Луцька Швець Ігор Вікторович, керівник – Пилипчук Юрій Володимирович; особа, яка має право вчиняти дії від імені ТОВ, у тому числі підписувати договори тощо – Сироватка Віктор Петрович).

Під час проведення тендеру на проведення будівельних робіт перемогу отримало підконтрольне товариство. Між ним і Департаментом Волинської ОДА були укладені відповідні договори. З метою привласнення коштів до актів виконаних робіт вносилися недостовірні відомості про їх обсяги та вартість. Надалі на підставі цих документів проводилися розрахунки з генпідрядником. На момент проведення розрахунків за роботи, зазначені в актах, частина з них фактично не була виконана, частина – взагалі не виконувалася.

В ході слідства правоохоронці зібрали докази причетності до організації злочинної схеми заступника директора департаменту інфраструктури Волинської обласної державної адміністрації, начальника управління капітального будівництва Івана Корчука, засновника та керівника товариства-генпідрядника. Внаслідок їх протиправних дій на будівництві двох амбулаторій було привласнено понад 1,2 млн грн коштів державного бюджету. Факт привласнення коштів підтверджується висновком експертного дослідження.

Іван Корчук / Волинські новини

8 вересня оперативники Управління стратегічних розслідувань та слідчі поліції провели санкціоновані обшуки за місцями проживання фігурантів, в адміністративних приміщеннях департаменту інфраструктури Волинської ОДА та офісі товариства.

Крім того, за погодженням із прокуратурою трьом фігурантам було повідомлено про підозру. Дії заступника директора департаменту інфраструктури Волинської ОДА, засновника та керівника товариства-генпідрядника кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Також проводяться подальші заходи для притягнення інших осіб, задіяних у злочинній схемі.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X