Як судять ексчиновника ОДА, який «відмивав» кошти на будівництві трьох амбулаторій у Ковельському районі

10.09.2023 о 10:27 · 3 хв читання
Іван Корчук / Волинські новини

Скандал із привласненням коштів, які мали йти на будівництво амбулаторій у Ковельському районі. У Луцькому міськрайонному суді продовжують розглядати справу, де серед обвинувачених – Іван Корчук, який у 2021 році був заступником директора департаменту інфраструктури Волинської обласної державної адміністрації.

9 вересня 2021 року в приміщенні ОДА провели обшуки, оголосили підозру чиновнику і керівнику фірми, що виграла тендер на будівництво районних амбулаторій. Ішлося про розтрату державних коштів, – інформує ТРК «Аверс».

Із метою привласнення коштів до актів виконаних робіт фігуранти вносили завідомо неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт та їх вартості. Частина робіт була виконана не в повному обсязі, а частина – взагалі не виконувалася. На підставі підписаних офіційних документів на рахунки товариства генпідрядника були переказані державні кошти

– повідомляла речниця департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Наталія Калиновська

Спритники привласнили 1,2 мільйона гривень.

Як стало відомо майже одразу, затриманий чиновник ОДА – Іван Корчук, який до 2018 року очолював комунальне підприємство «Луцькводоканал», а потім в облдержадміністрації обіймав посаду заступника директора департаменту інфраструктури і директора департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства.

Справу розглядають у Луцькому міськрайонному суді. Від моменту затримання один із обвинувачених помер. Тож судять двох: Івана Корчука та керівника фірми, що виграла тендер на будівництво амбулаторій, ТОВ «Луцьккомунбут» Юрія Пилипчука.

На нещодавньому засіданні досліджували письмові докази. Справу розслідує львівська прокуратура.

У ході здійснення досудового розслідування було з’ясовано, що у звітах, актах здачі виконаних робіт зазначався об’єм робіт, який на момент подачі документів не був виконаний або був виконаний не в повному обсязі. Замовник, тобто департамент, достовірно знав про те, що низка робіт не є виконана, але підписав. У подальшому на підставі цих документів були складені платіжки і були переказані кошти

– розповідає прокурор Андрій Лехуш

Ішлося, зокрема, про привласнення грошей на капітальному ремонті Луківської амбулаторії загальної практики, реконструкції Турійської амбулаторії загальної практики та капітальному ремонті Купичівської амбулаторії загальної практики.

За словами прокурора, лише на ремонт Купичівської амбулаторії, який мав тривати два роки і завершитися у 2019-му, було передбачено понад 12 мільйонів гривень.

Два роки тому органи досудового розслідування призначили судово-будівельну технічну експертизу, аби з’ясувати, чи співпадають обсяг і вартість виконаних будівельних робіт по трьох амбулаторіях. Відповідно до експертизи, тільки на ремонті Купичівської амбулаторії було привласнено близько 258 тисяч гривень.

Сторона захисту заявляє, що на момент експертизи роботи ще не були завершені. Нагадаємо, згідно з документами, ремонт мав завершитися у 2019 році, а експертизу призначили у 2021-му.

На наступному судовому засідання продовжать вивчати письмові докази.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (5)
  1. Якщо не зраджує пам’ять, то Луцькводоканал” щось будував у Ковелі, за часів Кіндера. Хвалили міцно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X