На честь воїна, який прийняв мученицьку смерть, хочуть перейменувати вулицю в Голобах

23.02.2023 17:50
Роман Антонюк

Військові ініціювали перейменування вулиці Ткача в Голобах на честь свого побратима Романа Антонюка. Було зібрано підписи жителів селища, відповідний проєкт розглядатимуть депутати на сесії 8 березня 2023 року.

До речі, колишній ватажок місцевих комуністів Семен Ткач, чиїм ім’ям зараз названа центральна вулиця селища, був секретарем Голобського райкому КПЗУ (1932-1938 рр.), членом Голобського ревкому (1939).

Військовослужбовці Михайло Оніжук і Тарас Данилюк є ініціаторами перейменування вулиці.

Народився Роман Антонюк 10 вересня 1985 року. Був учасником Майдану, потім пішов у добровольчий батальйон «Айдар», був травмований, звільнився, повернувся до цивільного життя.

Коли почалась повномасштабна війна, Роман був у Польщі, але повернувся в Україну, щоб боронити Батьківщину. Служив у складі 80-ої окремої десантно-штурмової бригади.

Побратими, які особисто знали Романа як в житті, так і в бою, переконані, що «Роня» (позивний бійця) гідний того, щоб на його честь перейменували вулицю. Нехай його діти, яких залишилось троє, знають, що їх батько пролив кров за їх майбутнє, за майбутнє незалежної України. Нехай про це завжди пам’ятають і жителі громади

– розповідають Михайло Оніжук і Тарас Данилюк

Останнє бойове завдання і полон

За словами побратимів, восени 2022 року на Луганщині Роман Антонюк і ще 16 бійців виконували бойове завдання. Усі 16 загинули, потрапивши у ворожу засідку. Але Роман пропав безвісти. Як кажуть його близькі, 25 жовтня чоловік уже не виходив на зв’язок. На місці бою знайшли його особисті речі, бронежилет… Одразу зрозуміли: воїн травмований і переховується десь в лісі, або потрапив у полон.

Як виявилось пізніше, Романа таки взяли росіяни у полон. Хотілось вірити, що чоловік повернеться живим. Але в кінці листопада стало відомо про смерть Романа.

Під час одного з обмінів полоненими повернули тіло Героя, зі слідами катувань. Він був у російському пеклі приблизно місяць. Тобто, росіяни познущались і віддали тіло…

6 грудня 2022 року, у День Збройних Сил України, Голоби зустрічали Героя, який захищав Україну від російських окупантів і прийняв мученицьку смерть у ворожому полоні.

У Фейсбуці є сторінка Романа Антонюка. Залишилося відео, яке він знімав восени 2022 року перед своїм останнім бойовим завданням на Луганщині.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Коментарі

 1. Видно по фото і відео, що це була Людина. Дуже шкода, що Україну покидають найкращі…

 2. В нас свої достойні Герої! Не потрібно нам вулиць, названих на честь комуністів!

 3. Вічна пам’ять Герою Роману!!!Він був за справедливість і правду,нажаль його за це вбили.

  1. В Голобах народився один із перших командирів УПА/ курінний, а пізніше начальник штабу військової округи « Турів» УПА- Північ Олексій Громадюк, псевдо «Голобенко».Загинув в бою з енкавелистами, прикриваючи своїх побратимів у Володимирецькому районі на Рівненщині 27 грудня 1944 року. Було йому всього 32 роки. . Дружину з 3 дітками вивезли на пожиттєве заслання до Сибіру. Його син пан Богдан надавав фото і дані про пана Олексія місцевому голові Голоб , але результату ніякого. Хотів щоб в Голобах була вулиця Олекси Громадюка, який боровся і загинув за незалежність України.
   Але в Голобах видно краще щоб вулиці носили імена комуністів. Тому то і маємо сьогодні війну з московією, бо не вміємо і не хочемо цінувати своїх Героїв. Тому робіть висновки мешканці Голоб і змінюйте свої вулиці, щоб змінилася Україна і настала Перемога. Бо внутрішній фронт не менш важливий!

 4. У голобах загиблих є багато і вулиць теж з старими комуністичними назвами .
  Чому б і не поміняти.

 5. Громадюк прийняв мученицьку смерть , але результату ніякого.
  Але в Голобах видно по фото і відео, що покидають найкращі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *