На ім’я пенсіонера шахраї створили у Ковелі благодійний фонд, який вдалось офіційно зареєструвати

14.09.2023 о 09:52 · 2 хв читання
Фото ілюстративне

Прокуратура обвинуватила чоловіка, раніше не судимого, в пособництві у внесенні завідомо неправдивих відомостей в документи для проведення державної реєстрації благодійного фонду, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.

Про це йдеться у вироку Ратнівського районного суду.

Мешканець Ковельського району Микола М., не маючи наміру здійснювати господарську діяльність, вступив у попередню змову із невстановленою слідством особою, погодився на незаконну пропозицію зареєструвати на своє ім’я благодійний фонд «Західна Європейська Енергетична допомога».

При цьому він не мав жодної можливості здійснювати фактичне керівництво благодійною організацією, оскільки не мав на це необхідних знань та навичок, необхідних для здійснення такої діяльності.

Виконуючи вказівки невстановленої досудовим слідством особи, 22 листопада 2022 року в смт Ратне Ковельського району Волинської області в автомобілі цієї особи підписав виготовлені за невстановлених слідством обставин установчі документи благодійної організації «Західна Європейська Енергетична допомога»

– йдеться у вироку суду

У такий спосіб шахраї затвердили статут та визначили місце знаходження благодійної організації у місті Ковелі на бульварі Лесі Українки, 12 (за цією адресою розташований готель «Лісова пісня»). Хоча фактично організація там не знаходилась.

22 листопада 2022 року пенсіонер, продовжуючи виконання вказівок, підписав довіреність, посвідчену приватним нотаріусом Ковельського районного нотаріального округу Волинської області (прізвище судом не розголошується, – ред.), якою уповноважив іншого чоловіка бути його представником з питань реєстрації благодійної організації. Останній на підставі довіреності подав 25 листопада 2022 року установчі документи до виконавчого комітету Ковельської міської ради, в результаті чого було проведено офіційну реєстрацію.

17 серпня 2023 року керівнику благодійного фонду було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 205-1 КК України.

Того ж дня прокурор Юлія Назарук та підозрюваний підписали угоду про визнання винуватості, а також покарання, яке той повинен понести.

Нещодавно суддя Василь Лях затвердив цю угоду та призначив Миколі М. покарання у виді трьох років позбавлення волі з однорічним випробувальним терміном.

Яку шкоду благодійний фонд завдав фізичним чи юридичним особам – у вироку не вказується.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (3)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X